00:57 2020 Sausio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1108
 • RUB68.2495
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  26

  Politikas pareiškė, kad pusiasalio gyventojai yra Ukrainos piliečiai, ir Kijevas turi suteikti jiems visą socialinių garantijų paketą

  VILNIUS, spalio 24 — Sputnik. Kijevo valdžia diskriminuoja Krymo gyventojus  socialinių išmokų ir pensijų srityje, pareiškė televizijos kanalo "NewsOne" Ukrainos Aukščiausiosios Rados deputatas, "Opozicinio bloko" atstovas Jurijus Mirošničenko.

  Jo nuomone, Kijevas turi suteikti gyvenantiems Kryme žmonėms "visą garantijų, kurios yra Konstitucijoje Ukrainos piliečių atžvilgiu, paketą".

  "Aš norėčiau pasakyti, kad Krymo gyventojai – tai Ukrainos piliečiai. Ir dabar jie yra visiškai diskriminuojami Ukrainos valstybės socialinių išmokų ir pensijų srityje. Niekas negali apriboti piliečio teisių, o Ukraina atskyrė Krymą ir diskriminuoja tuos, kurie iš Krymo kerta sieną ir važiuoja čia", ― pareiškė Mirošničenko.

  Krymo pusiasalis prisijungė prie Rusijos Federacijos 2014 metų kovą. Tai įvyko pagal referendumo, įvykusio po valstybinio perversmo Ukrainoje, rezultatus. Daugiau nei 96 procentai Krymo gyventojų ir daugiau nei 95 procentai Sevastopolio gyventojų balsavo už susivienijimą su Rusija.

  Kijevo valdžia vis dar laiko Krymą savo, tačiau "laikinai okupuota teritorija". Be to, Ukrainos politikai periodiškai daro radikalius pareiškimus apie pusiasalio "susigrąžinimą".

  Tačiau Maskva ne kartą pareiškė, kad referendumas vyko pagal tarptautinę teisę. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pabrėžė, kad Krymo klausimas yra "visiškai uždarytas".

  Dar šia tema

  Ukrainos politikas apipiltas krauju dėl skaldos Krymo tiltui
  Krymas papasakojo, kodėl Vakarai nepripažįsta referendumo pusiasalyje
  Petro Porošenko prigrasino Rusijai Ukrainos aviacija
  Ukrainos ministras ragina tautiečius "grąžinti Kubanę ir Maskvą"
  Tegai:
  Ukrainos Aukščiausioji Rada, Krymas, Ukraina

  Svarbiausios temos