03:50 2020 Rugsėjo 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1692
 • RUB89.7875
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  111

  Vašingtonas gali modernizuoti priešraketinės gynybos sistemas taip, kad jos taps puolamuoju ginklu, galinčiu pasiekti taikinį per labai trumpą laiką, mano Rusijos deputatas Vladimiras Šamanovas

  VILNIUS, spalio 24 — Sputnik. JAV gali atgaivinti technologijas, kurios buvo sukurtos kaip raketų modernizavimo programos "Pershing", tarp jų "Pershing-2", dalis, pareiškė RIA Novosti Rusijos Valstybės Dūmos Gynybos komiteto vadovas Vladimiras Šamanovas.

  Pasak jo, jei šios JAV raketos bus dislokuotos Baltijos šalyse ir Lenkijoje, pasieks Rusiją per 10-12 minučių.

  Anksčiau JAV prezidentas Donaldas Trampas pareiškė, kad Vašingtonas ketina pasitraukti iš Sutarties dėl vidutinio ir trumpojo nuotolio raketų panaikinimo su Rusija, jei Rusija ją "pažeidžia". Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas pareiškė, kad Maskva norėtų gauti išsamų paaiškinimą iš Vašingtono.  Peskovas pabrėžė, kad JAV savo veiksmais privers Rusiją imtis priemonių, susijusių su saugumo užtikrinimu.

  "Mes žinome ir sakome, kad patys amerikiečiai pažeidžia šią sutartį. Visų pirma, jų priešraketinės gynybos sistemos, pakeitus kovinę galvutę, tampa puolamuoju ginklu su labai trumpa skrydžio trukme... Jų dislokavimo Baltijos šalyse ir Lenkijoje atveju atskridimo laikas tebūtų 10-12 minučių, kas mums, žinoma, nepriimtina", — pabrėžė Šamanovas.

  Dar šia tema

  Lenkija ketina atkurti pulką prie sienos su Lietuva ir Rusija
  Medvedevas papasakojo apie milijardinius ES nuostolius dėl sankcijų
  Trampas pareiškė, kad JAV pasitrauks iš branduolinio susitarimo su Rusija
  Rusijos URM sureagavo į JAV planus pasitraukti iš branduolinio susitarimo
  Ekspertas: Lietuva pateks į Rusijos spaudimą, JAV pasitraukus iš branduolinio susitarimo
  Tegai:
  priešraketinės gynybos sistema, Baltijos šalys, JAV, Lenkija

  Svarbiausios temos