16:29 2020 Liepos 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1276
 • RUB80.2104
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  26

  Pasak Aleksejaus Kučerenko, ukrainiečiai dar nesuprato apgaulės masto ir visiško nelogiškumo dabartinės vyriausybės veiksmuose

  VILNIUS, spalio 25 — Sputnik. Buvęs Ukrainos būsto ir komunalinių paslaugų ministras Aleksejus Kučerenko televizijos kanalo "NewsOne" eteryje sukritikavo valdžios sprendimą padidinti dujų kainas gyventojams 23,5 procento.

  Pasak jo, ukrainiečiai dar nevisiškai suprato, kas jų laukia dėl tarifų padidėjimo.

  "Jei jūs iki šiol nesuprantate apgaulės, ciniškumo ir visiško nelogiškumo mastų dabartinės vyriausybės veiksmuose, tada jau niekur nesikreipkite. Jei jūs ir toliau tikite pasaka apie kažkokius TVF reikalavimus arba ekonomiškai paaiškintą kainą, dabar štai šie kolegos sugriaus visa tai", ― pareiškė buvęs ministras.

  Kučerenko sureagavo į Ukrainos prezidento Petro Porošenko pareiškimus apie tai, kad ankstesnė šalies vadovybė yra kalta dėl skolų, ir priminė, kad dabartinis lyderis pats buvo tarp vyriausybės narių.

  "Atsiprašau, o kas pas mus buvo ekonomikos ministras Azarovo vyriausybėje? Kas buvo užsienio reikalų ministras Tymošenko vyriausybėje ir prašė, kad jį ten paimtų 2009 metais? Ponas Porošenko. Aš buvau toje pačioje vyriausybėje, nė viename posėdyje aš mačiau, kad užsienio reikalų ministras kam nors prieštarautų", ― pažymėjo buvęs ministras.

  Be to, Kučerenko apkaltino Ukrainos premjerą Vladimirą Groismaną melu už tai, kad šis anksčiau pažadėjo gyventojams, jog "dujų kaina niekada nepadidės".

  "Dabar jūs sakote, kad nėra kitos išeities. Šis padidėjimas yra kompleksinės reformos elementas arba TVF reikalavimas ir jūsų pralaimėjimas?" ― klausia jis.

  Buvęs būsto ir komunalinių paslaugų ministras papasakojo Ukrainos gyventojams, kad bet kuriuo metu jie taip pat gali prarasti šildymą, nes bendrovė "Naftogaz" turi teisę nutraukti dujų tiekimą "Teplokomunenergo" skolų atveju.

  TVF reikalavimai

  Dujų kainų padidėjimas yra viena iš Tarptautinio valiutos fondo (TVF) sąlygų toliau suteikti Kijevui paskolas. Organizacija primygtinai reikalauja panaikinti specialius įsipareigojimus ir perkelti Kijevą į rinkos kainas už dujas.

  Anksčiau Ukrainos vyriausybė patvirtino dujų kainų augimą gyventojams 23,5 proc. Nauji tarifai įsigalios nuo lapkričio 1 dienos.

  Pagal patvirtintas pataisas, vieno tūkstančio kubinių metrų dujų kaina kainuos ukrainiečiams 8,5 tūkstančio grivinų, tai yra šiek tiek daugiau nei 260 eurų.

  TVF misija buvo Kijeve rugsėjo 6-19 dienomis, ir, kaip pranešė žiniasklaida, pateikė Ukrainai keturias sąlygas naujai paskolai gauti. Be dujų kainų augimo, Ukraina turi įvykdyti kovos su korupcija reformą, priimti subalansuotą biudžetą ir pertvarkyti Valstybės fiskalinę tarnybą.

  Dar šia tema

  "Naftogaz" pasiūlė parduoti Ukrainos dujų transportavimo sistemą
  "Naftogaz" papasakojo apie Ukrainos nuostolius dėl "Nord Stream-2"
  Kijevas susitarė su TVF padidinti dujų kainas ukrainiečiams
  Tegai:
  Kijevas, dujų kaina, Ukraina

  Svarbiausios temos