22:10 2020 Sausio 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.1001
 • RUB68.9755
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  73

  Politologas Dmitrijus Evstafjevas mano, kad Europos valdžios institucijos niekaip negalės paveikti Vašingtono, jei jis panorės dislokuoti ginklus kai kuriose ES valstybėse, pasitraukęs iš branduolinio susitarimo su Rusija

  VILNIUS, spalio 27 — Sputnik. Europos Sąjunga negarantuoja, kad jos valstybių narių teritorijose neatsiras jokios JAV raketos, jei Vašingtonas atsisakys Sutarties dėl vidutinio ir trumpojo nuotolio raketų panaikinimo su Rusija, pareiškė "RIA Novosti" Rusijos atstovas ES Vladimiras Čižovas. Anot diplomato, ES atstovai visada pabrėžia, kad "Europos Sąjunga neturi nieko bendro su šia sritimi, nes nėra karinis blokas".

  Politologas Dmitrijus Evstafjevas interviu Sputnik Radijui sakė, kad Briuselis tikrai negali užkirsti kelio Jungtinėms Amerikos Valstijoms dislokuoti ginklus Europoje.

  "Amerikiečiai turi visišką laisvę dislokuoti savo raketas Europos šalių teritorijose pagal dvišalius santykius. JAV turi tiek formalias, tiek institucines galimybes, todėl gali visiškai nieko neklausti Europoje, ypač todėl, kad jos turi absoliučią įtaką NATO struktūrose. Bet net be NATO galima apsieiti. Amerikiečiai be NATO dislokavo savo oro gynybos sistemas Europoje. Todėl idėja, kad didieji Europos partneriai gali kažkaip blokuoti Amerikos sprendimus — tai tik gudravimas", — mano Evstafjevas.

  Komentuodamas galimą JAV pasitraukimą iš Sutarties dėl vidutinio ir trumpojo nuotolio raketų panaikinimo, Rusijos prezidentas pažymėjo, kad pagrindinis klausimas yra tai, ką Amerika darys su raketomis.

  "Kalbant apie Europą, žinoma, svarbiausias klausimas, jei Jungtinės Valstijos vis dėl to pasitrauks iš šios Sutarties dėl vidutinio ir trumpojo nuotolio raketų panaikinimo, – ką jos darys su šiomis raketomis", – pareiškė Putinas.

  Rusijos lyderis pabrėžė, kad jei JAV nusiųs raketas į Europą, tada su tuo sutinkančios šalys sukels atsakomųjų priemonių riziką savo teritorijoms.

  Pastaruoju metu Maskva ir Vašingtonas vienas kitą kaltina branduolinio susitarimo pažeidimu. JAV Kongresas siūlė parengti dokumentą, nukreiptą prieš Rusiją, kad Amerika galėtų pasitraukti pagal tą pačią schemą, kaip ir sutartyje dėl priešlėktuvinės gynybos.

  Maskva ne kartą pareiškė, kad laikosi įsipareigojimų pagal sutartį. Be to, Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas pažymėjo, kad Rusija turi klausimų Jungtinėms Valstijoms dėl to, kaip jos pačios vykdo sutarties punktus.

  Sutartis dėl vidutinio ir trumpojo nuotolio raketų panaikinimo buvo pasirašyta 1987 metais tarp Michailo Gorbačiovo ir Ronaldo Reigano. Susitarimas numatė visos klasės raketų ginklų su pataikymo nuotoliu nuo 500 iki 1000 ir nuo 1000 iki 5500 kilometrų kiekio sumažinimą.

  Dar šia tema

  Trampas pareiškė, kad JAV pasitrauks iš branduolinio susitarimo su Rusija
  Rusijos URM sureagavo į JAV planus pasitraukti iš branduolinio susitarimo
  Gorbačiovas: JAV nuėjo neatsakingu keliu, pasitraukusios nuo nusiginklavimo sutarties
  Putinas perspėjo apie atsakomąsias priemones į naujas JAV raketas Europoje
  Tegai:
  Vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų sutartis (INF), ES, Rusija

  Svarbiausios temos