20:05 2020 Sausio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1115
 • RUB68.7300
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  102

  Kapitono Jevgenijaus Lupakovo manymu, Ukrainos valdžia turi nustatyti jūrų sieną, o po to paskelbti karines pratybas

  VILNIUS, spalio 28 — Sputnik. Kijevas turi veikti radikaliau, kad "užtikrintų Azovo jūros saugumą", o ne pasikliauti Europos Sąjunga, pareiškė Ukrainos karinių jūrų pajėgų pirmojo rango kapitonas, Karininkų sąjungos pirmininko pirmasis pavaduotojas Jevgenijus Lupakovas.

  Ukrainos laivyno šarvuotieji tankeriai, archyvinė nuotrauka
  © CC BY-SA 2.0 / flickr / Ministry of Defense of Ukraine / Євген Силкін / Ходові випробування двох малих артилерійських бронекатерів у відритому морі

  Jo manymu, reikia įgyvendinti kelių punktų planą. Pirmas iš jų – nutraukti susitarimą su Rusija dėl bendro Azovo jūros naudojimo.

  Be to, pasak Lupakovo, Kijevas turi apibrėžti Ukrainos jūrų sieną ir paskelbti raketų ir artilerijos kariuomenių pratybas "Ukrainos atsakomybės teritorijoje".

  "Ir kai tik bus priimti šie įstatymai, jūra nebus bendra, kiekvienas turės savo teritoriją", — pareiškė Ukrainos kapitonas interviu leidiniui "Obozrevatel".

  Pasak jo, po tokių veiksmų Kijevas galės pakviesti NATO šalis ir surengti bendras pratybas, ir "nekils jokių problemų".

  Padėtis Azovo jūroje paaštrėjo prieš kelis mėnesius, kai Ukraina neteisėtai sulaikė tralerį "Nord" su Rusijos įgula. Maskva Kijevo veiksmus pavadino "jūros terorizmu" ir sustiprino Ukrainos laivų patikrinimus. FSB pabrėžė, kad patikrinimai atliekami vadovaujantis įstatymais, ir net Ukrainos užsienio reikalų ministerija pripažino, kad Rusija nepažeidžia protokolo.

  Dar šia tema

  Buvęs Ukrainos karinio jūrų laivyno vadas pasiūlė užminuoti Azovo jūrą
  Ukrainos generolas apkaltino Rusiją siekimu "nueiti iki Dniepro"
  Kijevas pareiškė apie kariuomenės perkėlimą prie Azovo jūros
  Internete išjuokti Porošenkos žodžiai apie Rusijos Azovo jūros "okupaciją"
  Tegai:
  Rusija, Ukraina, Azovo jūra

  Svarbiausios temos