03:41 2020 Sausio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1035
 • RUB68.1692
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  69

  JAV kariai pristatė į aviacijos bazę Vokietijoje apie šimtą konteinerių su ginklais. Paskutinį kartą toks didelis tiekimas buvo atliktas 1999 metais

  VILNIUS, spalio 28 — Sputnik. Pentagonas padarė didžiausią šaudmenų tiekimą nuo 1999 metų į JAV karinių oro pajėgų bazę "Ramstein" Vokietijoje. Apie tai pranešama oficialioje Vokietijos bazės svetainėje.

  Į aviacijos bazę buvo pristatyta apie šimtą konteinerių su įvairiais ginklais ir įranga.

  Tai didžiausias JAV šaudmenų tiekimas Europai nuo 1999 metų, kai JAV karinės oro pajėgos atliko daugiau kaip 900 oro reidų į Jugoslaviją.

  Oficialiajame tinklalapyje paskelbtame pranešime teigiama, kad konteinerių turinys skirta "operatyviai reakcijai į grėsmes iš agresoriaus" užtikrinti.

  Anksčiau Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, komentuodamas JAV pasitraukimą iš Sutarties dėl vidutinio ir trumpojo nuotolio raketų panaikinimo, pareiškė, kad Maskva atsakys tuo pačiu, jei į Europą bus pristatytos naujos JAV raketos.

  Rusijos lyderis pabrėžė, kad jei JAV siųs raketas į Europą, tai su tuo sutinkančios šalys sukels atsakomųjų priemonių riziką savo teritorijoms.

  Praėjusią savaitę JAV prezidentas Donaldas Trampas pranešė apie šalies pasitraukimą iš Sutarties dėl vidutinio ir trumpojo nuotolio raketų panaikinimo. Jis pareiškė, kad neva Rusija daugelį metų pažeidžia susitarimą. Be to, JAV vadovas pareiškė, kad šalis "turi kurti ginklus".

  Aviacijos bazė "Ramstein" yra didžiausias JAV karinių oro pajėgų atraminis punktas užsienyje. Čia taip pat yra JAV karinių oro pajėgų būstinė Europoje ir, galbūt, karinių nepilotuojamų orlaivių skrydžių valdymo centras.

  Dar šia tema

  Trampas pareiškė, kad JAV pasitrauks iš branduolinio susitarimo su Rusija
  Rusijos URM sureagavo į JAV planus pasitraukti iš branduolinio susitarimo
  Gorbačiovas: JAV nuėjo neatsakingu keliu, pasitraukusios nuo nusiginklavimo sutarties
  Ekspertas: Lietuva pateks į Rusijos spaudimą, JAV pasitraukus iš branduolinio susitarimo
  JAV pasitraukus iš branduolinio susitarimo, Rusijai gali kilti grėsmė iš Baltijos šalių
  Tegai:
  ginklai, Vokietija, Europa, Pentagonas, JAV

  Svarbiausios temos