16:06 2019 Birželio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1207
 • RUB71.7360
  Prezidento rinkimai Gruzijoje, archyvinė nuotrauka.

  Gruzijoje vyks antrasis prezidento rinkimų turas

  © Sputnik / Денис Асланов
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  4701

  Nepriklausomas kandidatas į prezidentus Salome Zurabišvilis gavo 38,6 proc. balsų, o opozicijos kandidatas — Grigolas Varšadzė — 37,75 proc.

  VILNIUS, spalio 29 — Sputnik. Gruzijoje vyks antrasis prezidento rinkimų etapas, nes nė vienas kandidatas nesurinko 50 proc. balsų, pranešama Gruzijos VRK tinklalapyje, suskaičiavus 98,25 proc. duomenų, gautų iš rinkimų apylinkių, apdorojimo rezultatus.

  Taigi, nepriklausomas kandidatas į prezidentus Salome Zurabišvilis gavo 38,6 proc. balsų, o opozicijos kandidatas — Grigolas Varšadzė — 37,75 proc. Jie abu dalyvaus antrajame etape, kuris turėtų vykti ne vėliau kaip po dviejų savaičių po oficialaus balsavimo rezultatų paskelbimo.

  Sekmadienį Gruzijoje vyko prezidento rinkimai. Prezidento kadencija šalyje trunka šešerius metus. Galutinis rinkėjų aktyvumas sudarė 46,74%.

  Kovoje dėl prezidento posto dalyvavo 25 kandidatai. Pagrindiniai konkurentai buvo buvęs užsienio reikalų ministras Salome Zurabišvilis, remiamas valdančiosios partijos "Gruzinų svajonė", ir buvusio prezidento Michailo Saakašvilio draugas Grigolas Varšadzė.

  Tai buvo paskutiniai rinkimai, kai šalies vadovas renkamas tiesioginiu balsavimu, nuo 2023 metų prezidentą rinks ne žmonės, o 300 delegatų.

  Dar šia tema

  Ušackas prezidento rinkimuose dalyvaus tik laimėjęs TS-LKD pirminius rinkimus
  Lietuvai amžina Grybauskaitė: kodėl Šimonytė tapo tokia populiari
  Tegai:
  prezidento rinkimai, Gruzija

  Svarbiausios temos