09:03 2018 Lapkričio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1346
 • RUB74.9036
  Rusijos ir Ukrainos piliečių pasai, archyvinė nuotrauka

  Ukrainos URM vadovas ragina tautiečius atiduoti rusiškus pasus

  © Sputnik / Сергей Кузнецов
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  2101

  Ukrainos Vyriausybė svarsto dvigubos pilietybės įteisinimo klausimą, tačiau su tais piliečiais, kurie jau turi rusišką pasą, net neketina kalbėtis

  VILNIUS, spalio 30 — Sputnik. Ukrainos užsienio reikalų ministras Pavelas Klimkinas paragino tautiečius atsisakyti Rusijos pasų, praneša "Evropejskaja prvada".

  Kalbėdamas Lvove, užsienio reikalų ministras sakė, kad būtina pradėti viešą diskusiją apie galimybę turėti kelias pilietybes. Be to, jei kalba eis apie Rusijos pasą, tai nėra apie ką kalbėtis, pažymėjo Klimkinas.

  "Tie, kurie turi Rusijos pasus, tegul juos atiduoda, su likusiais — pasikalbėkime", — pridūrė ministras.

  Jis priminė, kad skirtingų šalių pasų turėjimas nustato tam tikrus apribojimus. Pavyzdžiui, dviguba pilietybė neleis užimti tam tikrų pareigų, jos negalės gauti kariuomenės vadai.

  Dabar Ukrainoje draudžiama turėti dvigubą pilietybę, tačiau kokios sankcijos yra numatytos už pažeidimus, įstatyme nenurodyta.

  Rudenį šalyje įvyko skandalas dėl to, kad Vengrijos konsulatas Beregove, Užkarpatės regione, išdavė Vengrijos pasus Ukrainos piliečiams. Diplomatinis skandalas baigėsi abipusiu konsulų išsiuntimu.

  Vėliau Klimkinas atkreipė dėmesį į būtinybę priimti naują įstatymą, kuris leistų reguliuoti piliečių siekius gauti kitų valstybių pilietybes. Ukrainos užsienio reikalų ministerijos vadovas neatmetė baudžiamųjų sankcijų už tokį nusikaltimą.

  Dar šia tema

  Ukrainos ministras ragina tautiečius "grąžinti Kubanę ir Maskvą"
  Rados deputatas sukritikavo Kijevo valdžią už Krymo gyventojų diskriminaciją
  Kijevas paragino Vakarus taikyti sankcijas Rusijos uostams Juodojoje jūroje
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos