21:19 2019 Liepos 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1226
 • RUB70.7370
  Angela Merkel, archyvinė nuotrauka

  Merkel pasišalinimas naudingas tik Rusijai

  © Sputnik / РИА Новости
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  7210

  Vokietijos žiniasklaida rašo, kad Merkel sprendimas trauktis iš politikos nuliūdino visą Europą, tačiau nudžiugino Rusiją

  VILNIUS, spalio 31 — Sputnik. Naujiena apie tai, kad Vokietijos kanclerė Angela Merkel netrukus pasitrauks iš politikos, visame pasaulyje sukėlė susirūpinimą, ir tik Rusiją tai nudžiugino, rašo Vokietijos laikraščio "Der Tagesspiegel" žurnalistas Kristofas fon Maršalas.

  Pasak jo, Merkel yra labai populiari visame pasaulyje, o Vokietija yra patikima partnerė įvairių konfliktų sprendime. Be to, Vokietija yra pirmaujanti ES valstybė, o jos ekonomika yra ketvirta pagal dydį pasaulyje. Kad ir ką ši šalis daro, jos veiksmai visuomet tiesiogiai veikia jos kaimynus ir partnerius. Autorius pastebi, kad kanclerės politinės karjeros pabaiga kelia susirūpinimą dėl galimo garantijų ir stabilumo praradimo. Merkel moka ramiai bendrauti su įsisiautėjusiais politikais ir iki šiol labai prisidėjo prie įvairių Europos problemų sprendimo.

  Kita vertus Fon Maršalas teigia, kad vienintelė šalis, kuri džiaugsis Vokietijos kanclerės pasitraukimu, bus Rusija, nes Merkel suvienijo visą Europą sankcijų Rusijai klausimu. Ji primena apie susitarimus, pasiektus Minsko derybose ir kituose viršūnių susitikimuose.

  "Merkel visada gali priminti apie juos savo partneriams, tačiau kai ji pasitrauks, tai bus baigta", — pabrėžia autorius.

  Merkel būsimas pasitraukimas

  Merkel, kuri Vokietijos vyriausybei vadovauja nuo 2005 metų, pirmadienį paskelbė, kad nesieks kanclerio posto 2021 metais. Be to, Krikščionių demokratų sąjungos (CDU) vadovė neketina kovoti už vietą Bundestage, o gruodžio mėnesį partijos kongrese Hamburge nesiruošia kelti savo kandidatūros į CDU pirmininko postą.

  Kanclerės sprendimas yra susijęs su CDU dramatišku rinkėjų balsų praradimu rinkimuose, vykusiuose Heseno federalinėje žemėje. Preliminariais duomenimis, valdančioji partija gavo 27 proc. balsų, Vokietijos socialdemokratų partija (SPD) — 19,8 proc., "Žalieji" — 19,8 proc., "Alternatyva Vokietijai" — 13,1 proc., Laisvoji demokratų partija (FDP ) — 7,5 proc., "Kairieji" — 6,3 proc.

  Dar šia tema

  Merkel labiau vertina Grybauskaitę negu Mei
  Vokietijos istorikas papasakojo apie Merkel "dvigubus standartus"
  "Sibiro paltas?": Merkel rusiškai pasidomėjo, ką dėvi Putinas
  Tegai:
  Angela Merkel, Vokietija

  Svarbiausios temos