15:48 2020 Balandžio 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.0785
 • RUB82.8075
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  57

  Vadimo Rabinovičiaus teigimu, Ukrainos mokesčių mokėtojų pinigai skiriami ne šalies plėtrai, o skolos užsieniui aptarnavimui

  VILNIUS, spalio 31 — Sputnik. Ukrainos ekonomika yra katastrofiškoje padėtyje. Apie tai pasakė Ukrainos Aukščiausiosios Rados deputatas Vadimas Rabinovičius interviu televizijos kanalui "112 Ukraina".

  Pasak jo, bendra Ukrainos skolos suma sudaro 75 milijardus JAV dolerių (apie 66,12 milijardo eurų), o pagrindinė kitų metų valstybės biudžeto išlaidų pozicija – tai skolos užsieniui aptarnavimas.

  "Tai reiškia, kad mes, mūsų vaikai ir anūkai yra įtraukti į šiuos biudžetus, ir mes turime arti ir arti šiems TVFams, šiam šimtui žmonių, kurių, pasirodo, atlyginimai, pajamos auga kosminiu greičiu...", - cituoja RIA Novosti parlamentaro žodžius.

  Komunalinių paslaugų tarifų padidėjimas gyventojams yra susijęs su valdžios institucijų ketinimu gauti finansinę paramą iš Tarptautinio valiutos fondo (TVF). Kijevas tikisi milijardo dolerių (881,6 mln. eurų) sumos.

  Ukrainos ekonomikos krizė kilo po 2014 metų įvykių. Prasidėjo ekonominis nuosmukis, o grivina žlugo. Kijevas ima paskolų iš TVF ir vykdo ekonomines reformas, tačiau tai nulemia komunalinių paslaugų tarifų didėjimą ir neigiamai paveikia piliečių materialinę gerovę. Tuo tarpu atlyginimai ir pensijos išlieka gana žemame lygmenyje.

  Be to, Ukrainos ekonomikai daro neigiamą įtaką aukštas korupcijos lygis, ekonominių santykių su Rusija nutraukimas ir karo veiksmai Donbaso teritorijoje.

  Remiantis naujausiais duomenimis, Ukrainos skola užsieniui yra viena iš didžiausių Rytų Europoje. Nuo 2013 iki 2018 metų pradžios valstybės skolos ir BVP santykis beveik padvigubėjo: nuo 36,6 iki 71,8 procento.

  Anksčiau Ukrainos vyriausybė padidino dujų kainas 23,5 proc. pagal susitarimus su TVF, tai sudaro 8,5 tūkst. grivinų (265,39 eurų) už tūkstantį kubinių metrų.

  Pakeitimai įsigalios nuo 2018 metų lapkričio 1 dienos.

  Dar šia tema

  Kijevas paragino Vakarus taikyti sankcijas Rusijos uostams Juodojoje jūroje
  Kijevas susitarė su TVF padidinti dujų kainas ukrainiečiams
  Ukrainos valdžia padidino dujų kainas gyventojams beveik ketvirtadaliu
  Buvęs Ukrainos ministras sukritikavo Kijevą už dujų kainų didinimą
  Tegai:
  Ukrainos Aukščiausioji Rada, Ukraina

  Svarbiausios temos