21:25 2020 Balandžio 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.0791
 • RUB82.4810
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  36

  Ukrainiečiai sukaupė 38 mlrd. grivinų (daugiau nei 88 mlrd. rublių) siekiančią skolą už komunalines paslaugas

  VILNIUS, lapkričio 1 — Sputnik.  Dėl Ukrainos vyriausybės sprendimo atjungti dujas žiemą dėl skolų už komunalines paslaugas, dauguma miestų gali sušalti, sakė Aukščiausiosios Rados deputatas Aleksandras Vilkul televizijos kanalo 112 Ukraina eteryje.

  Pasak jo, toks sprendimas tolygus licencijai nužudyti.

  "Niekada nebuvo leidžiama atjungti dujas, esant neigiamai temperatūrai", — sakė politikas.

  Jis pridūrė, kad ukrainiečiai sukaupė 38 mlrd. grivinų (daugiau nei 88 mlrd. rublių) siekiančią skolą už komunalines paslaugas.

  "Skolos už komunalines paslaugas per pastaruosius penkerius metus išaugo septynis kartus, bet ne dėl to, kad žmonės nenori mokėti, ar kad yra blogi. Tiesiog žmonės neturi pinigų", — apibendrino parlamentaras.

  Ukrainoje nuo lapkričio 1 dienos dujų kainos gyventojams išaugs 23,5 procento, kaip susitarimo su Tarptautiniu valiutos fondu dalis. Nauja kaina bus 8,5 tūkst. grivinų (305 doleriai pagal oficialų kursą) už tūkstantį kubinių metrų. Vyriausybė pabrėžė, kad TVF reikalavo pakelti kainas 60 proc., tačiau pavyko susitarti dėl kompromiso. Daugelis ukrainiečių skundžiasi, kad įsigaliojus naujoms kainoms, jie turės "išgyventi".

  Kainų didinimas yra viena iš sąlygų TVF tęsti bendradarbiavimą su Kijevu. Fondo misija rugsėjo mėnesį dirbo Ukrainos sostinėje ir, kaip pranešė žiniasklaida, pateikė keturias sąlygas naujai paskolai gauti. Be didėjančių dujų kainų, Kijevas turi vykdyti kovos su korupcija reformą, priimti subalansuotą biudžetą ir reorganizuoti Valstybinę fiskalinę tarnybą.

  Be to, pagal žiniasklaidos pranešimus, tai yra "stand-by" programa — dėl nesugebėjimo įvykdyti esamos programos reikalavimus, Kijevas priverstas su fondu derėtis dėl penkių-šešių milijardų dolerių paskolos 12-15 mėnesių laikotarpiui.
  Ketverių metų paramos programa TVF numato skirti 17,5 mlrd. dolerių Ukrainai. Pirmąją penkių milijardų dolerių dalį Kijevas gavo 2015 metų kovo mėnesį, antrąją — 1,7 mlrd. — tų pačių metų rugpjūtį, o trečiąją ir ketvirtąją — po vieną milijardą — 2016 ir 2017 metais. Ukrainos valdžios institucijos tikėjosi gauti penktąją dalį iki 2017 metų pabaigos, tačiau ji dar nebuvo skirta. Dabar Kijevas tikisi ją gauti iki šių metų pabaigos.

  Dar šia tema

  Kijevas paragino Vakarus taikyti sankcijas Rusijos uostams Juodojoje jūroje
  Porošenko pažadėjo "nelaukti Maskvos malonės" dėl dujų
  Dėl to, kad Ukraina nesilaiko Minsko susitarimų, Rusija apkaltino JAV ir Europos Sąjungą
  Rados deputatas papasakojo apie katastrofišką Ukrainos ekonomikos padėtį
  Tegai:
  skolos, ukrainiečiai

  Svarbiausios temos