12:44 2020 Rugpjūčio 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.1817
 • RUB86.9753
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  43

  Ukrainos infrastruktūros ministerija pradėjo tyrimą dėl to, kad viešojo transporto saugos vadovas Michailas Noniakas kalbos metu naudojo pasaulio žemėlapį, kuriame Krymas pavaizduotas kaip Rusijos teritorijos dalis

  VILNIUS, lapkričio 1 — Sputnik. Tai, kad Ukrainos pareigūnai naudojasi žemėlapiu, kuriame Krymas pažymėtas kaip Rusijos dalis, galima pavadinti klaida pagal Froidą, nes daugelis ukrainiečių pasąmonėje suvokia, kad susigrąžinti pusiasalį jau nebeįmanoma, sakė interviu RIA Novosti Krymo visuomenės rūmų pirmininko pavaduotojas Aleksandras Formančukas.

  Anksčiau buvo pranešta, kad Ukrainos infrastruktūros ministerija pradėjo tyrimą po to, kai viešojo transporto saugos vadovas Michailas Noniakas kalbos metu naudojo žemėlapį, kuriame Krymas pavaizduotas kaip Rusijos teritorijos dalis. Pareigūnas teigė, kad ne jis rengė kalbą, kurioje kaip vaizdinė priemonė buvo panaudotas šis žemėlapis, ir kreipėsi į Ukrainos saugumo tarnybą, kad išaiškintų kaltininkus.

  "Tai ne atsitiktinumas. Tai jau klaida pagal Froidą. Žmonių psichologija yra inertiška ir daugelis kartais pamiršta, kad privalo laikytis tam tikros vyriausybės strategijos. Daugelis Ukrainos žmonių, įskaitant tuos, kurie yra valdžioje, gerai žino, kad jie visam laikui prarado Krymą. Krymo neįmanoma susigrąžinti nei kariaujant, nei taikant sankcijas. Todėl pasąmonėje atsiranda tokie dalykai kaip žemėlapiai su Krymu Rusijos sudėtyje", — sakė Formančukas.

  Krymas, archyvinė nuotrauka.
  © Sputnik / Алексей Мальгавко

  Krymas tapo Rusijos regionu po referendumo, įvykusio ten 2014 metų kovo mėnesį, kuriame 96,77% rinkėjų Krymo Respublikoje ir 95,6% Sevastopolio gyventojų pritarė prisijungimui prie Rusijos Federacijos. Krymo valdžios institucijos surengė referendumą po 2014 metų vasario mėnesį įvykusio perversmo Ukrainoje. 

  Ukraina vis dar laiko Krymą savo, bet laikinai okupuota teritorija. Rusijos Federacijos vadovybė ne kartą pareiškė, kad Krymo gyventojai demokratiniu būdu, visiškai laikydamiesi tarptautinės teisės ir JT chartijos, balsavo už suvienijimą su Rusija. Pasak Rusijos prezidento Vladimiro Putino, Krymo klausimas yra nesvarstomas.

  Dar šia tema

  Krymas papasakojo, kodėl Vakarai nepripažįsta referendumo pusiasalyje
  Krymas atsakė į Kijevo raginimus bausti už naudojimąsi tiltu
  Rados deputatas sukritikavo Kijevo valdžią už Krymo gyventojų diskriminaciją
  Lietuvos atstovai prisijungė prie asociacijos "Krymo draugai"
  Tegai:
  pasaulio žemėlapis, Ukraina

  Svarbiausios temos