07:58 2019 Liepos 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1215
 • RUB70.6525
  Portalo RIA Novosti Ukraina vadovas Kirilas Višinskis

  Teismas pratęsė Višinskio areštą

  © Sputnik / Стрингер
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Situacija su "RIA Novosti Ukraina" (49)
  18 0 0

  Portalo "RIA Novosti Ukraina" vadovas Kirilas Višinskis turėjo išeiti į laisvę lapkričio 4 dieną, tačiau dabar turės kalėti iki gruodžio pabaigos

  VILNIUS, lapkričio 1 - Sputnik. Chersono miesto teismas pratęsė portalo "RIA Novosti Ukraina" vadovo Kirilo Višinskio areštą iki gruodžio 28 dienos, RIA Novosti pranešė advokatas Andrejus Domanskis.

  Ankstesnis žurnalisto sulaikymo terminas baigiasi lapkričio 4 dieną.

  Višinskis buvo sulaikytas gegužės mėnesį Kijeve. Jis kaltinamas nepripažintų Donbaso respublikų palaikymu ir valstybės išdavyste.

  Pas Višinskį neįleidžiami Rusijos konsuliniai darbuotojai, prisidengiant tuo, kad žurnalistas turi Ukrainos pilietybę.

  Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pareiškė, kad Višinskis buvo areštuotas "už savo tiesioginę profesinę veiklą, už žurnalisto funkcijos vykdymą", ir pabrėžė, kad Višinskio areštas yra "visiškai precedento neturinti ir visiškai nepriimtina dabartinių Ukrainos valdovų politika, ji turi susilaukti tinkamos žurnalistų bendruomenės ir tarptautinių žmogaus teisių organizacijių reakcijos".

  Didelį susirūpinimą dėl Ukrainos valdžios institucijų veiksmų "RIA Novosti Ukraina" atžvilgiu išreiškė ESBO atstovas žiniasklaidos laisvės klausimais Harlemas Deziras. Jis priminė, kad "pagal Helsinkio baigiamąjį aktą, ESBO valstybės narės įsipareigojo skatinti sąlygas, leidžiančias žurnalistams iš vienos šalies-narės vykdyti profesinę veiklą kitoje šalyje".

  Temos:
  Situacija su "RIA Novosti Ukraina" (49)

  Dar šia tema

  Rusijos URM susirūpinusi dėl Višinskio sveikatos pablogėjimo
  Maskvoje žurnalistai surengė akciją, skirtą paremti Višinskį

  Svarbiausios temos