02:50 2019 Gruodžio 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1077
 • RUB70.4627
  Pultas ir televizorius

  Britanijos "Ofcom" nagrinėja skundus dėl "NTV-Mir Baltija" ir "REN TV Baltic" kanalų

  © Photo: Depositphotos
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  83

  Reguliuotojo atstovė pranešė, kad televizijos kanalai savo programose galėjo pažeisti transliacijos standartus

  VILNIUS, lapkričio 2 — Sputnik. Didžiosios Britanijos žiniasklaidos reguliuotojas "Ofcom" tiria televizijos kanalų "NTV-Mir Baltija" ir "REN TV Baltic" programas, ar jos atitinka transliacijos standartus, praneša RIA Novosti.

  "Mes tiriame dvi naujienų programas, kurios buvo transliuojamos balandžio 2 ir 3 dienomis televizijos kanale "NTV-Mir Baltija". Tyrimas vyksta. Mes tiriame, ar buvo pažeistos mūsų taisyklės, susijusios su naujienų nešališkumu", — pasakė "Ofcom" atstovė.

  Be to, reguliuotojas jau įvertino "REN TV Baltic" programą, kuri buvo transliuojama balandžio 11 dieną, po gauto skundo, tačiau nepaskelbė savo išvadų.

  "Ofcom" atstovė paaiškino, kad Britanijos reguliuotojas tiria skundus dėl televizijos kanalų, kurie transliuojami kitose šalyse, nes jie yra įregistruoti Didžiojoje Britanijoje, ir pagal ES taisykles jiems taikomi "Ofcom" transliacijos standartai.

  Gegužės mėnesį Lietuvos televizijos kanalas "NTV-Mir Baltija" buvo apkaltintas Visuomenės informavimo įstatymo pažeidimu. Kaip teigė Lietuvos reguliuotojas, vienos iš programų siužete neva skambėjo dezinformacija ir buvo skatinama nacionalinė nesantaika.

  Po to Lietuvos radijo ir televizijos komisija pranešė "Ofcom" apie nustatytus pažeidimus. Televizijos kanalui prigrasinta, kad pakartotinio pažeidimo atveju, bus sustabdyta transliacija.

  Anksčiau Lietuvos radijo ir televizijos komisija vieneriems metams sustabdė Švedijoje įregistruotą "RTR-Planeta" kanalo transliaciją. Pasak Lietuvos valdžios institucijų, kanalas ne kartą "pažeidė ES direktyvą dėl žiniasklaidos paslaugų audiovizualizacijos ir Lietuvos įstatymą dėl visuomenės informavimo – karo, nesutarimų ir etninės neapykantos kurstymo".

  Oficiali Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova pareiškė, kad Baltijos šalys laikosi Rusijos žiniasklaidos teisių pažeidimo ir kovos su ja krypties, kuri, jos nuomone, yra nukreipta prieš rusakalbių gyventojų interesus.

  Dar šia tema

  Rusija laimi informacinį karą prieš Vakarus
  Lenkijos senatorius buvo priverstas palikti partiją dėl interviu "Sputnik"
  Lietuvoje pradedama JAV finansuojamo kanalo rusų kalba retransliacija
  Lietuvos rusams rusiškai skleis melą apie Rusiją
  Tegai:
  Ofcom, Didžioji Britanija, televizija

  Svarbiausios temos