20:48 2019 Liepos 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1226
 • RUB70.7370
  Ukrainos kariuomenė, archyvinė nuotrauka.

  Instruktoriai iš Lietuvos atvyko į Donbasą

  CC BY-SA 2.0 / flickr / Ministry of Defense of Ukraine
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  13603

  Instruktorių atvykimo tikslas yra apmokyti kariuomenės brigadą rengti minų laukų žemėlapius, padaugėjus Ukrainos ginkluotųjų pajėgų karių mirčių ir sužeidimų dėl sprogimų jų raketiniuose įrenginiuose

  VILNIUS, lapkričio 3 — Sputnik. Instruktoriai iš Lietuvos atvyko, kad apmokytų Ukrainos karius sudaryti minų laukų žemėlapius, praneša RIA Novosti su nuoroda į LLR gynybos ministerijos atstovą Andrejų Maročką.

  Anksčiau LLR liaudies milicija paskelbė, kad instruktoriai iš JAV ir Kanados atvyko į Donbasą, kad apmokytų Ukrainos saugumo pajėgas naudotis sprogmenimis.

  "Be to, pagal mūsų žvalgybos informaciją, lapkričio 1 dieną Lietuvos karo instruktoriai atvyko į Krymskoje gyvenvietę, 10-osios atskiros Ukrainos ginkluotųjų pajėgų kalnų puolimo brigados veiklos zoną", — sakė Maročka.

  Automatas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Евгений Биятов

  Jis paaiškino, kad atvykimo tikslas yra apmokyti kariuomenės brigadą rengti minų laukų žemėlapius, padaugėjus Ukrainos ginkluotųjų pajėgų karių mirčių ir sužeidimų dėl sprogimų jų raketiniuose įrenginiuose.

  Donecko Liaudies Respublikos milicijos duomenimis, praėjusią savaitę dėl samdomų snaiperių iš Lietuvos veiksmų buvo sužeisti du civiliai gyventojai.

  Rugsėjo mėnesį DLR milicija paskelbė, kad į Donbasą atvyko daug samdinių iš užsienio, tarp jų aukšto rango Amerikos ir Kanados karininkų. Kaip teigia DLR milicija, šios pajėgos gali dalyvauti, rengiant ir vykdant puolimo operaciją.

  2014 metų balandžio mėnesį Ukrainos valdžios institucijos pradėjo karinę operaciją prieš Donecko ir Luhansko Liaudies Respublikas, kurios paskelbė nepriklausomybę po perversmo Ukrainoje. Remiantis naujausiais JT duomenimis, daugiau kaip dešimt tūkstančių žmonių tapo konflikto aukomis.

  Dar šia tema

  Luhansko Liaudies Respublika pranešė apie snaiperius iš Lietuvos Donbase
  Tegai:
  ginkluotosios pajėgos, Ukraina

  Svarbiausios temos