10:17 2021 Sausio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  35

  Pasaulio finansinių paslaugų sektorius ieško naujų galimybių vartotojams pasiūlyti kokybiškesnes ir lengviau prieinamas finansines paslaugas. Tokios inovatyvios priemonės kaip "Fintech" leidžia konkuruoti su tradiciniais finansinių paslaugų teikimo būdais

  VILNIUS, lapkričio 6 — Sputnik. Lietuva yra sparčiai tobulėjančių finansinių technologijų srities lyderė Europoje, Lietuvą pristatė Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė Šanchajuje vykstančiame finansinių technologijų ("Fintech") renginyje, kuriame dalyvavo apie 150 Kinijos įmonių.

  "Fintech" verslui draugiškos valstybės įvaizdį ir šio sektoriaus pasaulio kompanijų pasitikėjimą Lietuva pelnė sukūrusi verslui palankią reguliacinę aplinką, taip pat dėl inovatyvios bankų infrastruktūros, aukštos specialistų kvalifikacijos, galimybės gavus Lietuvos banko licenciją teikti paslaugas visoje Europos Sąjungoje", — cituoja Grybauskaitę Prezidentūra.

  Prezidentės teigimu, Lietuva brangina aukštai vertinamą "Fintech" sektoriaus reputaciją ir savo lyderės poziciją, todėl per Lietuvą į Europą einančios kompanijos turi būti skaidrios, o jų operacijos nekelti abejonių. 

  Prezidentūra primena, kad "Fintech" sritį reguliuojantis Lietuvos bankas licencijas išduoda du–tris kartus sparčiau nei kitos ES valstybės, teikia pagalbą įmonėms įsikuriant Lietuvoje ir išbandant naujus produktus.  Be to kartu didelis dėmesys skiriamas pinigų plovimo, informacijos saugos, kibernetinio saugumo rizikoms valdyti.

  Pranešime pabrėžiama, kad pernai "Fintech" sektorius Lietuvoje išaugo 40 proc., iš viso jame veikia 150 bendrovių, tarp jų — Lietuvos banko licencijas gavusios šešios Kinijos "Fintech" įmonės.

   

  Dar šia tema

  Lietuvos bankas planuoja iki 2019-ųjų įdiegti blokų grandinės technologiją
  Grybauskaitę ir Xi Jinpingas Šanchajuje aptars Lietuvos prekių eksportą į Kiniją
  Tegai:
  Kinija, Dalia Grybauskaitė, Fintech

  Svarbiausios temos