13:18 2020 Vasario 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.0816
 • RUB68.9685
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  23

  Pasak Prancūzijos prezidento, pasitraukimo iš svarbaus susitarimo dėl nusiginklavimo pagrindine auka taps Europa ir jos saugumas

  VILNIUS, lapkričio 6 — Sputnik. Jei JAV nuspręs pasitraukti iš Sutarties dėl vidutinio ir trumpojo nuotolio raketų panaikinimo, jos tuo sukels grėsmę Europos saugumui, pareiškė Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makronas.

  Anksčiau JAV prezidentas Donaldas Trampas paskelbė apie šalies pasitraukimą iš Sutarties dėl vidutinio ir trumpojo nuotolio raketų panaikinimo. Pasak jo, Amerika didins savo branduolinį potencialą tol, kol likusieji "atsipeikės". Tada Vašingtonas bus pasirengęs sustabdyti šį procesą ir pradėti mažinti ginkluotę. Jis paaiškino, kad šis pranešimas yra skirtas daugiausia Kinijai ir Rusijai.

  "Prezidentas Trampas prieš kelias savaites pareiškė apie pasitraukimą iš svarbaus susitarimo dėl nusiginklavimo (Sutartis dėl vidutinio ir trumpojo nuotolio raketų panaikinimo)... Kas taps pagrindine (šio sprendimo) auka? Europa ir jos saugumas", — pareiškė Makronas interviu radijo stočiai Europe 1.

  JAV pasitraukimas iš branduolinio susitarimo

  JAV prezidentas Donaldas Trampas paskelbė apie šalies pasitraukimą iš Sutarties dėl vidutinio ir trumpojo nuotolio raketų panaikinimo. Jis pareiškė, kad neva Rusija daugelį metų pažeidžia susitarimą. Be to, JAV vadovas pasakė, kad šalis "turi kurti ginklus".

  Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas pareiškė, kad Maskva norėtų gauti išsamų paaiškinimą iš Vašingtono. 

  Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, komentuodamas galimą Amerikos pasitraukimą iš branduolinės sutarties, teigė, kad Maskva atsakys tuo pačiu, jei į Europą bus pristatytos naujos JAV raketos.

  Dar šia tema

  Ekspertas: Lietuva pateks į Rusijos spaudimą, JAV pasitraukus iš branduolinio susitarimo
  Rusijos URM sureagavo į JAV planus pasitraukti iš branduolinio susitarimo
  Trampas pareiškė, kad JAV pasitrauks iš branduolinio susitarimo su Rusija
  Putinas perspėjo apie atsakomąsias priemones į naujas JAV raketas Europoje
  Tegai:
  Europa, JAV, Prancūzija, Emanuelis Makronas

  Svarbiausios temos