17:58 2020 Lapkričio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1901
 • RUB90.3507
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  62

  Baltarusijos prezidentas įsitikinęs, kad šalies ginkluotosios pajėgos sugeba užtikrinti respublikos saugumą

  VILNIUS, lapkričio 6 — Sputnik. Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka įspėjo NATO dėl "bauginimo" apie karinės bazės dislokavimą Lenkijoje, praneša Sputnik Baltarusija.

  Lukašenka paskelbė dalį informacijos apie Baltarusijos karines pajėgas antradienį, susitikęs su analitikais iš Amerikos. Pokalbio metu daug kalbėta apie saugumą.

  Pasak Lukašenkos, keturis kartus jau reformuotos Baltarusijos karinės pajėgos šiandien sugeba užtikrinti šalies saugumą ir atlikti savo funkcijas geriau nei bet kuri kita valstybė, įskaitant Rusiją.

  "Savo pasirengimu, tikslumu ir efektyvumu. Aš tai sakau atvirai. Todėl mums nereikalingos jokios bazės. Jei jos bus reikalingos, mes tai sąžiningai pasakysime", — pažymėjo prezidentas.

  Be to, Lukašenka pabrėžė: jei Šiaurės Atlanto aljansas toliau "baugins" ir dislokuos bazes Lenkijoje arba naudosis kitais būdais, tada Baltarusijai teks pasinaudoti veiksmingais ginklais, pirmiausia raketomis.

  "Pastaruoju metu (jūs matote, mes taip pat neslėpėme) sukūrėme nuosavą raketų pramonę ir pasigaminome didelio tikslumo raketų", — atkreipė dėmesį Baltarusijos prezidentas.

  Pokalbio metu prezidentas taip pat išreiškė savo poziciją dėl užsienio karinių bazių dislokavimo Baltarusijoje: Lukašenka prieštarauja tokiai idėjai ir mano, kad šalies armija sugeba susidoroti su grėsmėmis. Respublikai nereikia rusiškos bazės, o visas kalbas apie jos galimą atsiradimą Baltarusijos lyderis pavadino "tauškalais".

  Dar šia tema

  Minskas pakomentavo JAV planus dislokuoti karinę bazę Lenkijoje
  Lenkija ketina atkurti pulką prie sienos su Lietuva ir Rusija
  Tegai:
  raketos, Aleksandras Lukašenka, NATO, Baltarusija

  Svarbiausios temos