06:06 2019 Balandžio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1250
 • RUB71.9719
  Rusijos ir Ukrainos pasienis, archyvinė nuotrauka

  Ukraina įvedė baudžiamąją atsakomybę rusams už sienos pažeidimą

  © Sputnik / Александр Полегенько
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  36 0 0

  Anksčiau "valstybės-agresorės" piliečiai už neteisėtą sienos kirtimą galėjo būti patraukti tik administraciniam areštui iki 15 dienų

  VILNIUS, lapkričio 7 — Sputnik. Ukrainos prezidentas Petro Porošenko pasirašė įstatymą, kuris numato įvesti baudžiamąją atsakomybę rusams už neteisėtą valstybinės sienos kirtimą, rašoma Aukščiausiosios Rados tinklalapyje.

  Parlamentas priėmė atitinkamą įstatymą spalio 18 dieną.

  Anksčiau pažeidėjams grėsė baudos ir administracinis areštas iki 15 dienų. Naujas įstatymas numato laisvės atėmimo bausmę iki trejų metų. Už tokių veiksmų pakartotinį vykdymą arba įstatymą pažeidus grupei asmenų gresia nuo trejų iki penkerių metų, o už tokių veiksmų vykdymą naudojant ginklus — nuo penkerių iki aštuonerių metų.

  Aiškinamojoje įstatymo pastaboje nurodyta, kad "asmenys, turintys valstybės agresoriaus pilietybę (taip Ukrainos valdžia vadina Rusiją — Sputnik) ar kiti asmenys, veikiantys gindami valstybės-agresorės interesus ir kertantys sieną be dokumentų arba su padirbtais dokumentais, taip pat kertantys sieną už kontrolės punktų ribų bus patraukti baudžiamojon atsakomybėn.

  Maskvos ir Kijevo santykiai

  Rusija, reaguodama į Kijevo veiksmus, įvedė atsakomąsias sankcijas. Gegužę Ukraina išplėtė sankcijas Rusijos juridiniams ir fiziniams asmenims, taip pat pratęsė apribojimus, nustatytus ankstesniais metais.

  Be to, 2015 metų sausį Aukščiausioji Rada priėmė dokumentą, kuriame Rusija vadinama "valstybe-agresore".

  Kijevas ne kartą kaltino Maskvą įsikišimu į Ukrainos reikalus, tarp jų ir prisidėjimu prie konflikto šalies pietryčiuose, dalyvavimu "hibridiniame kare", šnipinėjimu ir kibernetinių išpuolių vykdymu.

  Rusija neigia kaltinimus ir laiko juos nepriimtinais. Maskva ne kartą pareiškė, kad ji nėra Ukrainos vidaus konflikto šalis ir yra suinteresuota, kad Kijevas įveiktų politinę ir ekonominę krizę.

  Dar šia tema

  Dėl to, kad Ukraina nesilaiko Minsko susitarimų, Rusija apkaltino JAV ir Europos Sąjungą
  Valstybės Dūma įvertino planą "grąžinti" Krymą Ukrainai
  Rados deputatas grasina okupuoti Rusiją
  Tegai:
  baudžiamoji atsakomybė, pasienis, Rusija, Ukraina

  Svarbiausios temos