12:01 2021 Sausio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  121

  Tiesioginiu ženklu, kad Jungtinės Valstijos pasirengusios smūgiui, taps jų ambasadoriaus ir diplomatinės atstovybės darbuotojų atšaukimas iš Rusijos, teigia karo ekspertas

  VILNIUS, lapkričio 8 — Sputnik. Potencialus karas tarp Rusijos ir JAV gali prasidėti įprastinio ginklo panaudojimu, o po tam tikro laiko – nuo  kelių parų iki mėnesio ar daugiau – bus panaudotas branduolinis ginklas, parašė straipsnyje leidiniui "Karinės pramonės kurjeris" karo ekspertas, karo mokslų daktaras Konstantinas Sivkovas, praneša RIA Novosti.

  Jo nuomone, tiesioginiu ženklu, kad Jungtinės Valstijos pasirengusios smūgiui, taps jų ambasadoriaus ir diplomatinės atstovybės darbuotojų atšaukimas. Be to, netoli Rusijos sienų gali būti dislokuoti JAV kariuomenės padaliniai pratybų pretekstu ir sukurtos smogiamosios Karinių jūrų pajėgų grupuotės rajonuose, leidžiančiuose apšaudyti šalies teritorijas.

  Eksperto teigimu, tokie galimo agresoriaus veiksmai suteiks Rusijai laiko imtis prevencinių priemonių, pavyzdžiui, ji apšaudys nebranduoliniu ginklu į Rusiją nusitaikusių balistinių ir sparnuotųjų raketų bazavimosi rajonus. Tam Maskva gali panaudoti kompleksus "Kalibr", "Ch-101" ir "Kinžal".

  Be to, dėl JAV pasitraukimo iš Sutarties dėl vidutinio ir trumpojo nuotolio raketų panaikinimo autorius siūlo sukurti vidutinio nuotolio balistines raketas su branduolinėmis kovinėmis galvutėmis ir aprūpinti jomis kariuomenę, siekiant išplėsti branduolinio atgrasymo potencialą. Pasak eksperto, sovietmečiu parengti projektai padės greitai ir su minimaliomis sąnaudomis sukurti tokius ginklus.

  Pastaraisiais metais Maskva ir Vašingtonas nuolat kaltina vienas kitą Sutarties dėl vidutinio ir trumpojo nuotolio raketų panaikinimo pažeidimu. Rusija ne kartą pareiškė, kad griežtai laikosi įsipareigojimų pagal sutartį.

  Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas pažymėjo, kad Maskva turi JAV labai rimtų klausimų dėl to, kaip patys amerikiečiai vykdo sutartį. Visų pirma, Maskva nurodo, kad Jungtinės Valstijos dislokuoja sausumoje – Rumunijos karinėje bazėje, taip pat Lenkijoje – įrenginius, galinčius paleisti "Tomahawk" tipo sparnuotąsias raketas, o tai draudžia sutartis. Rusija taip pat atkreipia dėmesį į tai, kad JAV kuria smogiamuosius bepiločius orlaivius, finansuoja antžeminio bazavimo  sparnuotųjų raketų kūrimą.

  Branduolinis ginklas
  © Sputnik
  Branduolinis ginklas

  Dar šia tema

  Nufilmuota, kaip JAV naikintuvai F-15 numeta branduolines bombas
  JAV atskleidė senus planus sunaikinti TSRS ir Kiniją branduoliniu ginklu
  Branduolinio karo grėsmė Baltijos regione – prasimanymas ar realybė?
  Pentagonas pavadino Rusijos branduolinį ginklą pagrindine grėsme JAV
  Tegai:
  branduolinis karas, Rusija, JAV

  Svarbiausios temos