23:22 2020 Birželio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.1116
 • RUB77.4378
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  116

  Vokietijos politikas priminė, kad Krymas priklausė Rusijai iki 1954 metų, kol Chruščiovas nusprendė jį padovanoti Ukrainai

  VILNIUS, lapkričio 8 — Sputnik. Anksčiau ar vėliau reikės pripažinti Krymą Rusijos dalimi, interviu "Aachener Nachrichten" sakė buvęs Vokietijos kancleris Gerhardas Šrėderis.

  "Tai realybė, kurią teks pripažinti. Beje, Krymas, anksčiau priklausęs Rusijai, 1954 metais buvo sovietų lyderio Chruščiovo padovanotas tarybinei Ukrainai. Jis manė, kad sovietų komunizmas gyvuos taip ilgai, kaip ir Katalikų Bažnyčia. Laimei, tai neįvyko", — sakė vokiečių politikas.

  Jis taip pat pabrėžė, kad Europa turi atkurti bendradarbiavimą su Maskva, bei pridūrė, kad Rusija yra artimiausia kaimynė ir be jos žemyne nebus ilgalaikės taikos.

  Krymas tapo Rusijos regionu po referendumo, įvykusio ten 2014 metų kovo mėnesį, kuriame 96,77% rinkėjų Krymo Respublikoje ir 95,6% Sevastopolio gyventojų pritarė prisijungimui prie Rusijos Federacijos.

  Maskva ne kartą pabrėžė, kad Krymo gyventojai nubalsavo už prijungimą prie Rusijos teritorijos demokratiškai, buvo atsižvelgta į tarptautinę teisę ir Jungtinių Tautų Organizacijos įstatus. Tačiau Ukraina vis dar laiko Krymą savo, bet laikinai okupuota teritorija. Rusijos prezidento teigimu, Krymo klausimas "uždarytas visiems laikams".

  Dar šia tema

  Rusija iškėlė bylą prieš 15 nepripažinusių Krymo prijungimo Ukrainos teisėjų
  Trampas neatmetė galimybės pripažinti Krymą Rusijos dalimi
  JAV nepripažins "Rusijos bandymų aneksuoti Krymą"
  Krymo žurnalistas papasakojo ESBO apie 23 Ukrainos "okupacijos" metus
  Tegai:
  Vokietija, Ukraina, Rusija, Krymas

  Svarbiausios temos