00:27 2020 Rugsėjo 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.1670
 • RUB91.8152
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  45

  Deputatas papasakojo, kad priėmė kvietimą dalyvauti Jaltos forume, kadangi jis palankiai vertina dialogą, kuris galėtų būti naudingas Baltijos valstybėms

  VILNIUS, lapkričio 9 — Sputnik. Klaipėdos miesto tarybos deputatas, miesto "Lietuvos rusų sąjungos" skyriaus vadovas Viačeslavas Titovas pareiškė, kad dalyvaus V Jaltos tarptautiniame ekonomikos forume Kryme nuo 2014 metų. Apie tai jis pranešė RIA Novosti.

  "Pirmadienį buvau pakviestas dalyvauti Jaltos forume. Tai buvo išankstinis kvietimas, ir aš sutikau. Pasisakau už dialogą, ypač siekiu susipažinti su ekonominiu Krymo potencialu. Galbūt, tai bus naudinga ne tik Lietuvai, bet ir visoms Baltijos valstybėms", — pasakė Titovas.

  Deputatas papasakojo, kad pagal Lietuvos įstatymus nedraudžiama lankytis Kryme. Tačiau nerekomenduojama atvykti į pusiasalį. Nepaisant to, Titotas nusprendė važiuoti.

  Buvęs Vokietijos kancleris Gerhardas Schroederis, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Владимир Астапкович

  Deputatas jau anksčiau pareiškė, kad vizitas į pusiasalį – gera proga Baltijos politikams kurti partnerystės santykius su Rusijos verslininkais.

  Skandalas aplink Titovą

  Viačeslavas Titovas yra žinomas Lietuvoje kaip deputatas, pasisakęs prieš tai, kad būtų įamžintas Lietuvos "partizano", ​​"miško brolių" vado Adolfo Ramanausko-Vanago, dėl kurio kaltės Antrojo pasaulinio karo metu žuvo aštuoni tūkstančiai civilių, atminimas.  

  Klaipėdos apygardos prokuratūra pradėjo baudžiamąją bylą dėl deputato pareiškimo pagal straipsnį dėl mirusiojo atminimo paniekinimo. Tuo pačiu metu miesto meras Vytautas Grubliauskas inicijavo Įgaliojimų netekimo procedūrą prieš Titovą.

  Aukščiausiasis administracinis teismas išklausys Titovo bylą lapkričio 14 dieną ir priims nuosprendį dėl to, ar deputatas pažeidė miesto tarybos priesaiką savo veiksmais. Po to bus nuspręstas apkaltos paskelbimo Klaipėdos politikui klausimas.

  Jaltos forumas

  Spalio pabaigoje Jaltos ekonomikos forumo organizacinio komiteto narys Andrejus Nazarovas papasakojo, kad pirmą kartą nuo 2014 metų į forumą atvyks delegacija iš Baltijos šalių. Grupę sudarys apie 20 žmonių, tarp kurių bus veikiantys politikai, ekspertai, verslininkai ir visuomeniniai veikėjai.

  Jaltos tarptautinis ekonomikos forumas – 2018 vyko Jaltoje balandžio, jame dalyvavo 3 122 žmonės: 612 iš jų atstovavo 71 pasaulio šaliai, 300 – pagrindiniams jaunimo judėjimams ir organizacijoms, 900 dalyvių atstovavo Krymui, o likusi dalis – 45 Rusijos regionams. 2018 metais į forumą Kryme atvyko didelė vyriausybės delegacija iš Sirijos.

  Dar šia tema

  Lietuvos atstovai prisijungė prie asociacijos "Krymo draugai"
  Baltijos šalių delegacija pirmą kartą aplankys Krymą
  Europarlamentaras iš Latvijos ragina stiprinti ryšius su Krymu
  Estai ir latviai pateko į užsienio turistų, poilsiaujančių Kryme, penketuką
  Tegai:
  Baltijos šalys, Viačeslavas Titovas, Lietuva, Krymas, Rusija

  Svarbiausios temos