19:37 2020 Vasario 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.0801
 • RUB69.5480
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  27

  Parlamentaras sukritikavo Ukrainos vadovybę už tai, kad ji toliau meluoja gyventojams apie kainų užšaldymo galimybę, nors tokios nėra

  VILNIUS, lapkričio 9 — Sputnik. Ukrainos Aukščiausiosios Rados biudžeto komiteto narys Viktoras Pinzenikas juokais pasiūlė uždrausti žiemą dėl dujų kainų padidėjimo.

  Politikas sukritikavo Kijevo valdžią už tai, kad atidedamas įstatymo projekto, susijusio su komunalinių paslaugų kainų kilimo gyventojams moratoriumu, įgyvendinimas. Pinzenikas pažymėjo, kad ukrainiečiai "maitinami pasakomis" apie mažas kainas, tačiau iš tikrųjų jie vis tiek turės mokėti didelius pinigus.

  "Noriu įnešti savo įndėlį į "moratoriumo kūrimą". Galbūt, vietoje dujų kainų didinimo moratoriumo geriau uždrausti žiemą (nustatyti moratoriumą žiemai)? Tuomet ir dujų nereikės", ― parašė Rados deputatas savo Facebook paskyroje.

  Pasak jo, "mėlynojo kuro" tiekėjai jį parduos tokiomis pačiomis kainomis, todėl jokios teisėkūros iniciatyvos šiam procesui neturės įtakos.

  "Laukiame, kad išsigandę tokio sprendimo dujų tiekėjai iš Slovakijos, Lenkijos, Vengrijos ar kitų šalių, norėdami įtikti Ukrainos politikams, nedelsdami sumažins kainas? Ilgai teks laukti. Ir jie parduos dujas tokiomis pačiomis kainomis, kaip ir iki šiol", ― parašė Pinzenikas.

  Nuo lapkričio Ukrainoje 23,5 proc. pabrango dujos gyventojams. Kijevas įvykdė Tarptautinio valiutos fondo (TVF), kuris atsisakė išduoti valdžiai eilinę paskolą, jei dujų kainos nebūs padidintos, sąlygą.

  Dabar tūkstantis kubinių metrų dujų ukrainiečiams kainuos 8,5 tūkst. grivinų (305 dolerius). Ukrainos vyriausybė pareiškė, kad TVF reikalavo padidinti tarifus 60 procentų, tačiau šalims pavyko pasiekti kompromisą.

  TVF misija rugsėjo mėnesį lankėsi Ukrainoje. Po to fondas pateikė Kijevui kelias sąlygas naujai paskolai gauti. Be dujų kainų augimo, Ukraina turi įvykdyti kovos su korupcija reformą, priimti subalansuotą biudžetą ir pertvarkyti Valstybės fiskalinę tarnybą.

  Dar šia tema

  Rados deputatas papasakojo apie katastrofišką Ukrainos ekonomikos padėtį
  Porošenko pažadėjo "nelaukti Maskvos malonės" dėl dujų
  Kijeve daugiaaukščio namo gyventojai blokavo greitkelį
  Buvęs Ukrainos ministras sukritikavo Kijevą už dujų kainų didinimą
  Kijevo meras pajuokavo dėl karšto vandens trūkumo mieste
  Tegai:
  Ukrainos Aukščiausioji Rada, dujų kaina, Ukraina

  Svarbiausios temos