09:37 2019 Balandžio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1250
 • RUB71.9719
  Флаг Евросоюза

  Austrijos-Vengrijos keliu: "Bloomberg" papasakojo apie ES žlugimo grėsmę

  © Sputnik / Александр Липовец
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  5710

  Pagrindinė problema yra atrasti pusiausvyrą tarp raginimų suteikti daugiau įgaliojimų nacionaliniams parlamentams ir noro giliau integruotis, ypač sienų ir valiutos atžvilgiu

  VILNIUS, lapkričio 10 — Sputnik. Europos Sąjunga gali pakartoti po Pirmojo pasaulinio karo žlugusių imperijų likimą, rašo "Bloomberg".

  "1918 metų lapkričio mėnesį Europos imperijos sutiko nutraukti pasaulio konfliktą, kuris nuniokojo žemyną ir sunaikino ištisas kartas. Paskui Europos žemėlapis buvo sudarytas iš naujo, gimė nepriklausomos valstybės. Praėjus šimtmečiui, žemynas kovoja už savo ateitį kaip vienas bendras politinis organizmas, turintis bendrų vertybių, kurios gimė po dviejų pasaulinių karų, gavus kruvinų pamokų", — pabrėžia straipsnio autoriai.

  "Bloomberg" žurnalistai palygina dabartinių nacionalistų, kurie ginčija Europos Sąjungos tikslingumą, konfrontaciją ir integracijos šalininkus su istorine padėtimi, kuri susiklostė po Pirmojo pasaulinio karo ir galiausiai paskatino Antrąjį. Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makronas bando ginti ES, tačiau jo raginimai sukurti "pažangų aljansą" kol kas nesėkmingi, pabrėžiama straipsnyje.

  Buvęs Čekijos užsienio reikalų ministras Karelas Švarcenbergas pažymėjo, kad jei ES nesugebės modernizuotis, atkartos Austrijos-Vengrijos likimą.

  "Žmonės niekada neišmoks pamokų, niekada. Istoriniai įvykiai negali būti perduoti iš vienos kartos kitai. Mes negalime perduoti karo patirties, tik prietarus. O prietarai yra amžini", — paaiškino jis.

  "Bloomberg" autoriai taip pat pastebėjo, kad ES turi "grėsmingų mirties požymių". Pagrindinė problema yra atrasti pusiausvyrą tarp raginimų suteikti daugiau įgaliojimų nacionaliniams parlamentams ir noro giliau integruotis, ypač sienų ir valiutos atžvilgiu.

  Dar šia tema

  Makronas: JAV pasitraukimas iš branduolinio susitarimo kelia grėsmę Europos saugumui
  Makronas pasiūlė sukurti vieningą Europos kariuomenę
  Tuskas įspėjo apie Lenkijos pasitraukimo iš Europos Sąjungos "grėsmę"

  Svarbiausios temos