19:14 2019 Kovo 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1358
 • RUB73.1062
  Lėktuvas Be-200, archyvinė nuotrauka.

  Žiniasklaida patarė JAV nusipirkti Rusijos lėktuvų gaisrams gesinti

  © Sputnik / Владимир Астапкович
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  4120

  JAV, nepaisydamos Rusijai taikomų sankcijų, galėtų išperkamosios nuomos sąlygomis įsigyti Be-200ČS, nes Rusijos lėktuvų efektyvumas buvo įrodytas ne kartą, o pati Maskva pasirengusi padėti šiuo klausimu

  VILNIUS, lapkričio 12 — Sputnik. Rusijos lėktuvo-amfibijos Be-200 panaudojimas gali būti naudingas JAV, kurios kiekvienais metais kenčia nuo didelio masto gaisrų, rašo leidinys Asia Times.

  Ketvirtadienį Kalifornijos šiaurėje kilo miškų gaisrai. Remiantis naujausiais duomenimis, ugnis apėmė daugiau nei 42 tūkstančius hektarų ir sunaikino beveik septyniasdešimt tūkstančių pastatų. 25 žmonės žuvo, Paradaiso miestas buvo visiškai sunaikintas.

  JAV lyderiauja aviacijos srityje, tačiau valstijose niekada nebuvo gaminami lėktuvai, skirti gaisrams gesinti, rašo portalas.

  Rusijoje, Kanadoje ir Japonijoje yra specializuotas aviacijos parkas. Be to, Rusijos Be-200, palyginti su kitų šalių analogais, pasižymi geresnėmis greičio charakteristikomis ir yra pigesni, rašoma leidinyje.

  Nepaisydamos geros kainos ir kokybės, JAV praktiškai nenaudoja jų kovai su gaisrais. Vietoj to, amerikiečiai paprastai naudoja senus perdarytus kitos paskirties lėktuvus, kurie brangiai kainuoja ir dažnai yra prastos techninės būklės.

  JAV, nepaisydamos Rusijai taikomų sankcijų, galėtų išperkamosios nuomos sąlygomis įsigyti Be-200ČS, nes Rusijos lėktuvų efektyvumas buvo įrodytas ne kartą, o pati Maskva pasirengusi padėti šiuo klausimu.

  Leidinyje taip pat išreikšta viltis, kad Donaldo Trampo administracija "ieško sąlyčio taškų su Maskva". Todėl žurnalistai daro išvadą, kad rusų amfibijų išperkamoji nuoma gali būti viena iš diskusijų tarp dviejų šalių lyderių būsimame G20 aukščiausiojo lygio susitikime temų.

  Be-200 yra daugiafunkcis lėktuvas-amfibija, sukurtas specialiai ugnies gesinimo, paieškos ir gelbėjimo misijoms atlikti, vandens paviršių apsaugai, keleiviams ir kroviniams gabenti. Dėl daugelio charakteristikų Be-200 neturi analogų pasaulyje.

  Dar šia tema

  Dalyje Lietuvos miškų dėl gaisrų uždraustas arba apribotas lankymasis
  Lietuvos sraigtasparniai jau trečią savaitę malšina gaisrus Latvijoje ir Švedijoje
  Ispanijoje dėl miškų gaisrų evakuota apie 2,5 tūkst žmonių
  Kovai su miškų gaisrais bus pasitelkta šiuolaikiška technika
  Tegai:
  Maskva, lėktuvai, sankcijos, Rusija, JAV

  Svarbiausios temos