23:12 2020 Liepos 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1276
 • RUB80.2104
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  50

  Kaip pažymėjo ministras Bruno Le Maire, atėjo laikas priminti Jungtinėms Valstijoms, kad Briuselis turi teisę pats nuspręsti, su kuo prekiauti

  VILNIUS, lapkričio 12 — Sputnik. Prancūzijos finansų ministras Bruno Le Maire paragino Europą tapti "imperija", panašia į JAV ir Kiniją. Apie tai jis pasakė interviu laikraščiui "Handelsblatt", praneša RIA Novosti.

  Pasak Le Maire, Europos "imperija" turi būti taikinga ir vadovautis teisės principais.

  Pasak Prancūzijos ministro, "Europa daugiau nebeturi bijoti naudotis savo galia".

  Le Maire taip pat mano, kad būtina apsaugoti ES nuo "neteisėtų Vašingtono sankcijų" prieš Iraną ir "užkirsti kelią Trampo vyriausybei".

  Politiko teigimu, atėjo laikas "aiškiai pasakyti" Amerikos valdžiai, kad Europa yra suvereni ir turi teisę pati nuspręsti, su kuo prekiauti.

  Anksčiau Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makronas pasiūlė sukurti nepriklausomą "vieningą Europos kariuomenę", kuri prireikus galės apsaugoti ES nuo Rusijos, Kinijos ir JAV. Trampas pavadino kolegos iš Prancūzijos pareiškimą "labai įžeidžiančiu".

  Gegužės mėnesį JAV pasitraukė iš susitarimo dėl Irano, 2015 metais sudaryto tarp Teherano ir šešių šalių: Rusijos, JAV, Didžiosios Britanijos, Kinijos, Prancūzijos ir Vokietijos. Dalis JAV sankcijų Iranui įsigaliojo rugpjūtį, dalis – nuo lapkričio pradžios. Vašingtonas tikisi smogti Irano ekonomikai, privertęs jį atsisakyti prekybos nafta. Šalys, kurios toliau prekiauja su Iranu, rizikuoja būti paveiktos antrinėmis sankcijomis.

  Dar šia tema

  Makronas: JAV pasitraukimas iš branduolinio susitarimo kelia grėsmę Europos saugumui
  Europa nusprendė nebelaikyti Rusijos "prieše", rašo žiniasklaida
  Tegai:
  Europa, JAV, Prancūzija, Europos Sąjunga, Bruno Le Maire

  Svarbiausios temos