23:54 2020 Liepos 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1276
 • RUB80.2104
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  103

  Pasak parlamentaro Andrejaus Krasovo, nenuostabu, kad šalys, kurios tikisi išmaldos iš JAV ir NATO, aktyviai priešinasi Maskvai

  VILNIUS, lapkričio 14 — Sputnik. Baltijos valstybės ir Lenkija atsidūrė NATO ir Europos Sąjungos "Rusijos apipilimo purvu" avangarde, sako Valstybės Dūmos Gynybos komiteto pirmininko pirmasis pavaduotojas Andrejus Krasovas.

  "Nenuostabu, kad šios šalys reikalauja naujų sankcijų prieš Rusiją. Lenkija ir Baltijos šalys yra NATO ir Europos Sąjungos sankcijų paskelbimo ir purvo, kuris liejasi ant Rusijos, avangardas", — sakė parlamentars RT interviu, komentuodamas Lietuvos, Ukrainos ir Lenkijos  raginimus paskelbti sankcijas Rusijos uostams Azovo jūroje.

  Be to, jo nuomone, logiška, kad Ukraina prisijungia prie Lenkijos ir Baltijos šalių, kurios naudojasi bet kokiu pretekstu, siekdamos atakuoti Rusiją informacinėje erdvėje.

  Azovo jūra
  © Sputnik / Сергей Мальгавко

  Tuo tarpu, pasak Krasovo, Europos šalys jau spėjo įsitikinti, kad ribojamosios priemonės prieš Rusiją yra neveiksmingos, o kai kurios valstybės linkusios galvoti, kad sankcijų karas turėtų būti sustabdytas. Tačiau iki šiol "tie patys žmonės, kurie, tikėdamiesi išmaldos iš ES ir JAV, loja ant Rusijos", įstrigę griežtų sankcijų avangarde.

  Vakar paaiškėjo, kad Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos parlamentarai paragino ES ir G7 šalis taikyti sankcijas Rusijos jūrų uostams Azovo jūroje, atsižvelgdami į "neteisėtą", pasak deputatų, bendradarbiavimą su Krymo uostais.

  Padėtis Azovo jūroje paaštrėjo prieš kelis mėnesius, kai Ukraina neteisėtai sulaikė tralerį "Nord" kartu su Rusijos įgula. Maskva Kijevo veiksmus įvertino kaip "jūros terorizmą" ir sustiprino Ukrainos laivų patikrinimus. FSB pabrėžė, kad patikrinimai atliekami pagal įstatymus, ir net Ukrainos užsienio reikalų ministerija pripažino, kad Rusija nepažeidžia protokolo.

  Dar šia tema

  JAV pranašauja Ukrainos karinio jūrų laivyno žlugimą Azovo jūroje
  Ukraina pasigyrė "nematomais" Rusijos laivynui šarvuotais kateriais
  Juodojoje jūroje nuskendo laivas su metalo laužu, įgula buvo išgelbėta
  Kijevas paragino Vakarus taikyti sankcijas Rusijos uostams Juodojoje jūroje
  Tegai:
  uostas, sankcijos, Ukraina, Lenkija, Lietuva, Azovo jūra, Rusija

  Svarbiausios temos