11:59 2020 Vasario 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.0801
 • RUB69.5480
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  75

  Apskritai savo vizito į Paryžių metu JAV prezidentas buvo blogai nusiteikęs, ir dabar jis nekantrauja įvesti kokius nors pokyčius

  VILNIUS, lapkričio 14 — Sputnik. JAV prezidentas Donaldas Trampas labai sukritikavo Didžiosios Britanijos premjerę Teresą Mei, kol skrido į Paryžių, rašo laikraštis "Washington Post".

  Anot leidinio, Mei paskambino Trampui į prezidento lėktuvą, kad pasveikintų jį su rezultatais tarpiniuose rinkimuose, tačiau JAV prezidento reakcija buvo kupina nepasitenkinimo.

  Taigi, jis puolė Mei su kritika dėl jo nuomone nepakankamų Britanijos pastangų sulaikyti Iraną. Jis taip pat išklausinėjo premjerę apie "Brexit" ir pasiskundė prekybos susitarimais su Europos šalimis, kuriuos jis laiko neteisingais.

  Kaip pažymi laikraštis su nuoroda į JAV ir Europos pareigūnus, Mei anksčiau jau teko susidurti su šiurkščiu Trampo elgesiu, tačiau šį kartą "jos patarėjus sukrėtė jo ypač bloga nuotaika".

  Be to, straipsnyje sakoma, kad JAV prezidentas per savo vizitą į Paryžių buvo blogai nusiteikęs.

  "Jam sugadino nuotaiką kelionė. Jis nekantrauja įvesti kai kuriuos pokyčius", ― cituoja leidinys aukšto pareigūno iš Baltųjų rūmų žodžius.

  Trampas atvyko į Paryžių į renginius, skirtus Pirmojo pasaulinio karo pabaigos šimtmečiui minėti.

  Kremlius atskleidė Putino ir Trampo pokalbio Paryžiuje detales >>

  Šios kelionės metu kritikos teko ir Prancūzijos prezidentui Emanueliui Makronui. Trampo nepasitenkinimą sukėlė dideli prekių įvežimo muitai, apsunkinantys prekybą amerikietišku vynu Prancūzijoje. Be to, jis dar kartą sukritikavo Makrono idėją sukurti vieningą Europos kariuomenę, kuri apsaugotų nuo JAV, Rusijos ir Kinijos, taip pat paminėjo apie žemus Prancūzijos prezidento reitingus.

  Lapkričio 11 dieną šimtai žmonių atėjo į mitingą prieš Trampo vizitą į Paryžių.

  Dar šia tema

  Trampą įžeidė Makrono pasiūlymas sukurti vieningą Europos kariuomenę
  Trampas Paryžiuje susitiko su Putinu, Merkel ir Makronu
  Putinas patapšnojo Trampą per petį Prancūzijoje vykusios ceremonijos metu
  Paryžiuje paraginta Europą padaryti "imperija"
  Trampui priminė apie jo primestą kaltę Baltijos šalims dėl karo Jugoslavijoje
  Tegai:
  JAV, Paryžius, Donaldas Trampas

  Svarbiausios temos