10:07 2020 Balandžio 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.0785
 • RUB82.8075
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  125

  Buvęs Ukrainos deputatas pasiūlė užkariauti Rusijos sostinę rinkimų nepripažintose Donbaso respublikose fone

  VILNIUS, lapkričio 14 — Sputnik. Buvęs Viktoro Janukovičiaus rinkimų štabo vadovas, Aukščiausiosios Rados deputatas Tarasas Černovolas pareiškė, kad Kijevas turėtų atlikti "žaibo karą" prieš Rusiją. Apie tai jis pasakė interviu televizijos kanalui "ZIK".

  Galutinis "užkariavimo" tikslas, pasak Černovolo, yra Maskva.

  Buvęs deputatas pasidalijo savo idėja, komentuodamas rinkimus nepripažintose DLR ir LLR bei Ukrainos valdžios atsakomąsias priemones.

  "Užimti šių teritorijų (DLR ir LLR – Sputnik) mes negalime dėl vienos priežasties – "žaibo karą" reikia užbaigti ne Donecke, o Raudonojoje aikštėje, Maskvoje", — pareiškė Černovolas.

  Anksčiau Rados deputatas iš radikalų partijos Igoris Mosijčiukas grasino okupuoti Rusiją, padalinti ją ir sunaikinti Kremlių.

  Anot Mosijčiuko, 1612 metų įvykių metu Maskva buvo išlaisvinta ne nuo Lenkijos, o Ukrainos intervencijos.

  Rinkimai nepripažintose Donecko ir Luhansko Liaudies Respublikose įvyko lapkričio 11 dieną. Kijevas atsisakė pripažinti jų rezultatus. Savo ruožtu, Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas pažymėjo, kad rinkimai Donbase neprieštarauja Minsko susitarimams.

  Aukščiausioji Rada, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Стрингер

  Maskva ne kartą kaltinta kišimusi į Kijevo reikalus. Tačiau Rusija kategoriškai tai paneigė ir pabrėžė, kad ji nėra Ukrainos konflikto ir įvykių Donbaso šalis, bet, atvirkščiai, yra suinteresuota, kad nesutarimai būtų kuo greičiau išspręsti.

  Interviu "Sputnik" radijui Simferopolio miesto tarybos deputatas  Stepanas Kiskinas pažymėjo, kad tarp Ukrainos politikų "beveik nėra normalių žmonių" ir iš jų pareiškimų galima padaryti išvadą, kad jie "išėjo iš proto". Pasak Kiskino, viskas pasibaigs tuo, kad Ukraina iširs, o tokiais pareiškimais politikai veda valstybę į karą.

  Dar šia tema

  Dėl to, kad Ukraina nesilaiko Minsko susitarimų, Rusija apkaltino JAV ir Europos Sąjungą
  Rados narys: Europa yra šokiruota to, kas vyksta Ukrainoje
  DLR policija rado sprogstamąjį įtaisą ant elektros perdavimo linijų atramų
  Tegai:
  karas, Rusija, Ukraina

  Svarbiausios temos