03:19 2020 Birželio 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.1330
 • RUB77.8155
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  32

  2016 metų pavasarį šiame interneto tinklalapyje paskelbti žurnalistų (tarp jų užsienio) sąrašai, kurie buvo akredituoti nepripažintų DLR ir LLR; svetainėje nurodyti jų kontaktiniai duomenys, kai kuriems žurnalistams buvo grasinama

  VILNIUS, lapkričio 15 — Sputnik. Vokietijos užsienio reikalų ministerija pasmerkė buvusio Vokietijos kanclerio Gerhardo Šrėderio įtraukimą į Ukrainos interneto svetainės "Taikdarys" bazę, rašo laikraštis Die Zeit.

  "Praeityje mes aiškiai išreiškėme savo poziciją Ukrainai ir pareikalavome, kad Ukrainos vyriausybė imtųsi priemonių šiai svetainei uždaryti. Tą patį padarysime ir dabar", — laikraštis cituoja Vokietijos URM atstovo spaudai žodžius. 

  Praeitą savaitę Šrėderis pateko į "Taikdario" duomenų bazę dėl  "keliamos grėsmės Ukrainos suverenitetui" ir "prieš Ukrainą nukreiptos propagandos".

  2016 metų pavasarį šiame interneto tinklalapyje paskelbti žurnalistų (tarp jų užsienio) sąrašai, kurie buvo akredituoti nepripažintų DLR ir LLR. Svetainėje nurodyti jų kontaktiniai duomenys, kai kuriems žurnalistams buvo grasinama.

  Dunija Mijatovič, buvusi OSCE atstovė žiniasklaidos laisvės klausimais, pavadino svetainėje skelbiamą informaciją "nerimą keliančiu žingsniu, galinčiu pakenkti žurnalistų saugumui".

  Svetainės "Taikdarys" administratorių veiksmus taip pat kritikavo oficiali Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova. Ji teigia, kad svetainėje skelbiami "tiesioginiai raginimai imtis represijų prieš žurnalistus".

  Kai kurie rusų kultūros veikėjai taip pat įtraukti į duomenų bazę.

  Dar šia tema

  Lietuvoje registruojami "priešišką propagandą" skleidžiantys tautiečiai
  Lietuva pavojuje — "vatnikai" eina!
  Savčenko įrašyta į bazę "Taikdarys" kaip "tėvynės išdavikė"
  Žiniasklaidos atstovai — Lietuvos prezidentės ir konservatorių gynėjai, vienykitės!
  Rusofobija Lietuvoje ― išimtis ar taisyklė?
  Tegai:
  sąrašas, žurnalistai

  Svarbiausios temos