22:23 2019 Gegužės 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1167
 • RUB72.0519
  Krymas, archyvinė nuotrauka

  Ukraina sulaikė 15 laivų už įplaukimą į Krymo uostus

  © Sputnik / Алексей Лебедев
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  56 0 0

  Pasienio tarnyba pranešė, kad laivai yra Berdiansko ir Mariupolio uostuose. Kol kas nenurodoma, ar tarp jų yra Rusijos laivų

  VILNIUS, lapkričio 15 ― Sputnik. Ukrainos valstybinė pasienio tarnyba sulaikė 15 laivų už "neteisėtą atvykimą į okupuoto Krymo uostus", praneša UNN.

  "Kai kurie iš jų buvo areštuoti, kitų atžvilgiu vyksta atitinkami teismai", ― rašoma pasienio tarnybos atstovų pranešime.

  Ministerija pridūrė, kad laivai yra Berdiansko ir Mariupolio uostuose.

  Kol kas nenurodoma, ar tarp jų yra Rusijos laivų.

  Kaip pastebėta, iš viso Ukrainos sienos apsaugos pareigūnų akiratyje yra 940 laivų. Dauguma jų yra laivai, aptarnaujantys Krymo uostų veiklą.

  Laivybos Azovo jūroje padėtis paaštrėjo prieš keletą mėnesių. Kovo mėnesį Ukraina sulaikė Rusijos tralerį "Nord", apkaltinusi jo kapitoną nelegaliai įplaukus į Krymą, "siekiant pakenkti valstybės interesams". Rugpjūtį Chersono uoste buvo sulaikytas tanklaivis "Mechanikas Pogodinas".

  Kremlius Kijevo veiksmus pavadino "jūros terorizmu" ir sugriežtino pasienio patikrinimus Rusijai priklausančioje Azovo jūros dalyje. Ukrainos pasieniečiai, savo ruožtu, apkaltino Rusijos valdžią "griežta laivų sulaikymo ir tikrinimo politika", nepaisydami to, kad net Ukrainos užsienio reikalų ministerija pripažino, jog Rusija laikosi reglamento.

  Anksčiau Europos Parlamentas patvirtino rezoliuciją, kurioje ES šalys raginamos sustiprinti sankcijas Rusijai tuo atveju, jei situacija Azovo jūroje būtų "eskaluojama". Be to, iniciatyvos autoriai pasiūlė ES valdžios institucijoms numatyti galimybę sukurti "specialiojo Krymo ir Donbaso pasiuntinio" postą.

  Oficiali Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova, komentuodama EP rezoliuciją, pareiškė, kad Azovo jūros tema yra dar viena propagandos korta, kuria lošia Vakarai.

  Dar šia tema

  Ukraina įvedė baudžiamąją atsakomybę rusams už sienos pažeidimą
  Lietuva, Ukraina ir Lenkija sukurs bendrą energetikos centrą
  Ukraina pasiūlė surengti "žaibo karą" ir užimti Maskvą
  Ukraina pripažino priklausomybę nuo Rusijos kuro
  Tegai:
  Ukraina, Krymas

  Svarbiausios temos