18:57 2019 Kovo 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1358
 • RUB73.1062
  Tarptautinio valiutos fondo pastatas

  TVF įtraukė Krymo ekonominius rodiklius į duomenis apie Rusiją

  © Sputnik / Наталья Селиверстова
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  23 0 0

  Apžvalgos sudarytojai pažymi, kad žemėlapiuose nurodytos sienos, spalvos, žymėjimai ir kita informacija neatspindi organizacijos pozicijos dėl teritorijos teisinio statuso

  VILNIUS, lapkričio 16 — Sputnik. Tarptautinis valiutos fondas (TVF) paskelbė rudeninę Europos regioninės ekonomikos apžvalgą (pdf*), kurioje įvertino Krymo ekonominius rodiklius kaip Rusijos.

  Žemėlapyje pusiasalis pažymėtas spalva, žyminčia Rytų Europą, kuri nėra Europos Sąjungos dalis (apžvalgoje tai yra Ukraina, Baltarusija ir Moldova).

  Tačiau šioje ataskaitoje statistika apie Krymą ir Sevastopolį įvertinta kaip duomenų apie Rusiją dalis.

  Kita vertus, apžvalgos sudarytojai pabrėžė, kad "sienos, spalvos, žymėjimai ir bet kokia kita informacija, nurodyta žemėlapiuose", neatspindi TVF pozicijos bet kurių teritorijų teisinio statuso atžvilgiu.

  "Statistiniais tikslais šalis, kuri faktiškai kontroliuoja teritoriją, privalo pranešti statistinius duomenis. Tai, kad Tarptautinis valiutos fondas naudoja statistinius duomenis, nereiškia, kad jis pripažįsta arba užima poziciją klausimu, kuri šalis turi teisėtą teisę į šią teritoriją – jei dėl jos yra tarptautinis ginčas", – cituoja organizacijos atstovo žodžius RIA Novosti.

  Organizacijos atstovas taip pat pridūrė, kad statistika apie Krymą ir Sevastopolį buvo įtraukta į TVF ataskaitas apie Rusiją nuo 2015 metų.

  Rusijos ir Ukrainos pasienis, archuyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Александр Полегенько

  Krymas tapo Rusijos Federacijos dalimi 2014 metų kovą, po referendumo, kuriame daugiau nei 96 procentai Krymo gyventojų ir daugiau nei 95 procentai Sevastopolio gyventojų balsavo už suvienijimą su Rusija. Tai pablogino Rusijos ir Ukrainos santykius. Kijevas laiko Krymą savo teritorija ir reguliariai skelbia radikalias idėjas "susigrąžinti" pusiasalį.

  Rusijos valdžia ne kartą pabrėžė, kad Krymo susivienijimas su Rusija įvyko pagal tarptautinę teisę ir JT chartiją. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pažymėjo, kad "Krymo klausimas yra visiškai uždarytas".

  Dar šia tema

  Rados deputatas sukritikavo Kijevo valdžią už Krymo gyventojų diskriminaciją
  Krymas pakomentavo incidentą su "neteisingu" Ukrainos žemėlapiu
  Europarlamentaras iš Latvijos ragina stiprinti ryšius su Krymu

  Svarbiausios temos