17:28 2020 Vasario 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.0835
 • RUB68.7554
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  78

  Buvusio pareigūno teigimu, Ukraina nepasiekė rezultatų galingų ginkluotųjų pajėgų vystyme, be to, neefektyviai panaudojo šalies karinio biudžeto lėšas

  VILNIUS, lapkričio 16 — Sputnik. Ukraina neatlaikytų, jei įvyktų karas su Rusija, pareiškė buvęs Ukrainos saugumo tarnybos vadovas Igoris Smeško televizijos kanalo "112 Ukraina" eteryje.

  "Mes negalime pasiekti sėkmės nei ekonomikoje, nei galingų ginkluotųjų pajėgų vystyme. Taip, dabar mes galime kovoti prieš grupuotes, kurios pasisako prieš mus Donecke ir Luhanske. Tačiau mes puikiai suprantame, kad jei puolimo operaciją vykdytų Rusijos Federacija, kuri pasitelktų oro pajėgas, tai mūsų kariuomenė tiesiog neatlaikytų", — pasakė Smeško.

  Smeško mano, kad šalies karinio biudžeto išlaidos neefektyvios; šią problemą jis paaiškino "neskaidrumu". Taigi, jo teigimu, Jungtinėse Valstijose kasmet gynybos tikslams skiriama tik 1,5-2 procento BVP, o JAV Kongreso tinklalapyje pateikta informacija, kokiems pirkimams buvo išleisti pinigai "iki paskutinio cento". Tuo tarpu Ukrainos 2019 metų biudžeto projekte kariniams tikslams numatyta 5,3 procento, bet nežinoma, kur jie išleidžiami.

  Trečiadienį Vyriausybės posėdyje Ukrainos gynybos ministras Stepanas Poltorakas pareiškė, kad "finansiniai ištekliai, numatyti 2019 metų biudžete gynybai, yra nepakankami" ir turi būti padidinti.

  Kijevas reguliariai reiškia įvairius nepagrįstus kaltinimus Maskvai, įskaitant "kišimąsi" į Ukrainos vidaus reikalus, dalyvavimą konflikte šalies pietryčiuose, "hibridinio karo", šnipinėjimo ir kibernetinių nusikaltimų vykdymą.

  Rusija neigia kaltinimus ir vadina juos nepagrįstais. Maskva ne kartą pažymėjo, kad Rusija nėra Ukrainos vidaus konflikto šalis ir yra suinteresuota, kad kuo greičiau būtų įveikta politinė ir ekonominė krizė Ukrainoje.

  Dar šia tema

  DLR policija rado sprogstamąjį įtaisą ant elektros perdavimo linijų atramų
  Rados narys: Europa yra šokiruota to, kas vyksta Ukrainoje
  Rados deputatas grasina okupuoti Rusiją
  Buvęs Ukrainos žvalgybos pareigūnas papasakojo apie teroro išpuolių rengimą Kryme
  Tegai:
  ginkluotosios pajėgos, karas, Rusija, Ukraina

  Svarbiausios temos