04:31 2020 Rugpjūčio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1783
 • RUB85.6858
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  62

  Idėja įsteigti Lenkijos teritorijoje nuolatinę JAV karinę bazę beveik neturi šansų būti įgyvendinta, rašo Lenkijos žiniasklaida

  VILNIUS, lapkričio 16 — Sputnik. Amerikiečiai nenori įsteigti Lenkijos teritorijoje JAV karinės bazės "Fort Trump", praneša Lenkijos leidinys "Onet" su nuoroda į savo šaltinius.

  "Lenkija yra pasirengusi atsisakyti pirminės "Fort Trump" koncepcijos kitos formos amerikiečių karinio buvimo naudai. Mūsų šaltinių duomenimis, JAV pajėgų didinimo klausimas beveik išspręstas, tačiau amerikiečiai nustatė kelias sąlygas", ― sakoma pranešime.

  NATO viršūnių susitikimas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Алексей Витвицкий

  Portalo duomenimis, Lenkijoje turėtų būti dislokuojami "JAV ginklų ir šaudmenų sandėliai, komandos struktūros ir žvalgybos elementai". Pasak šaltinių, būtent tokią koncepciją dabar svarsto Varšuva ir Vašingtonas.

  "Onet" pažymi, kad idėja įsteigti Lenkijos teritorijoje nuolatinę karinę bazę (kaip anksčiau buvo numatyta) "beveik neturi šansų būti įgyvendinta".

  "Tačiau abi pusės ieško kompromiso, kuris pastiprins JAV kariuomenės nuolatinį buvimą Lenkijoje", ― teigiama pranešime.

  Pasiūlymą sukurti Lenkijoje nuolatinę karinę bazę "Fort Trump" pateikė Lenkijos prezidentas Andžejus Duda po derybų su JAV lyderiu. Pats Trampas tada pareiškė, kad JAV kol kas svarsto šią idėją, tačiau Varšuva teigė, kad yra pasirengusi mokėti už ją "milijardų milijardus dolerių".

  Šią savaitę JAV apsilankė Lenkijos gynybos ministras Mariušas Blaščakas, kuris tarp kita ko su Pentagono vadovu aptarė ir bazės klausimą.

  "Mūsų pasiūlymas buvo sutiktas su dideliu pritarimu. Turime konkrečių pasiūlymų iš Jungtinių Valstijų, ir mes juos įvertinsime", ― pasakė Blaščakas žurnalistams.

  Pastaruoju metu Lenkijoje aktyviai diskutuojama apie karo pavojų, kuris tariamai kyla iš Rusijos. Atsižvelgiant į tai, planuojama smarkiai padidinti Lenkijos karių skaičių, Lenkijoje yra tarptautinė NATO batalionų grupė ir šarvuota JAV armijos brigada.

  Lenkija oficialiai pasiūlė skirti iki dviejų milijardų dolerių už nuolatinės JAV karinės bazės dislokaciją savo teritorijoje. Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas teigia, kad NATO puikiai žino, jog Rusija neturi planų pulti, tačiau naudojasi savo teiginiais kaip pretekstu diegti daugiau įrangos ir batalionų netoli Rusijos sienų.

  Lenkija planuoja įsteigti "Fort Trump" šalies Rytuose >>

  Komentuodamas Varšuvos planus dislokuoti savo teritorijoje JAV karinę bazę, Rusijos gynybos ministras Sergejus Šoigu teigė, kad tai nestiprina regioninio saugumo ir gali priversti Maskvą imtis atsakomųjų priemonių.

  "Esant tokioms sąlygoms, mes <...> privalome būti pasirengę neutralizuoti galimas karines grėsmes visomis kryptimis", — sakė Rusijos gynybos ministras.

  Dar šia tema

  Rusijos deputatas: JAV bazė Lenkijoje taps šalies okupacijos simboliu
  Lenkija atėmė iš Lietuvos "mylimiausios Trampo sugulovės" vardą
  Tegai:
  karinė bazė, Lenkija, JAV

  Svarbiausios temos