00:36 2018 Gruodžio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1379
 • RUB75.5225
  Karinės pratybos, archyvinė nuotrauka.

  Pratybas "Geležinis vilkas" apsunkina kalbos barjerai ir technologijos

  © Lietuvos kariuomenė
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  45 0 0

  Kariai pasakoja susidūrę su sunkumais dėl anglų kalbos ir technologinių skirtumų

  VILNIUS, lapkričio 16 — Sputnik. Pabradės poligone antrą savaitę vyksta pratybos "Geležinis vilkas", praneša LRT.

  Lietuvoje dislokuoto NATO priešakinio bataliono kariai kartu su lietuviais treniruojasi mūšio lauke kovoti su stipresniu priešininku. Tačiau kariai pasakoja susidūrę su sunkumais dėl anglų kalbos ir technologinių skirtumų.

  Pabradės poligone kovoja Lietuvoje dislokuotas NATO batalionas su lietuvių ulonų batalionu, kuriame yra ir estų, britų, čekų, italų.

  Kariai sakosi susidūrę su sunkumais.

  "Kaip visada, veikiant tokioje aplinkoje, iššūkis yra anglų kalba, bendravimas. Ne visi tiek Lietuvos kariuomenės kariai, tiek užsienio kariai, geba efektyviai ir aiškiai komunikuoti", – sako Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų bataliono vadas plk. ltn. Darius Meilūnas.

  Nesusipratimų būna ne tik dėl to. Skiriasi vokiečių ir lietuvių naudojamos radijo ryšio sistemos ir teko pavargti, kad kariai galėtų susikalbėti. Karių teigimu, pratybos tam ir skirtos, kad sąjungininkai tarpusavyje susikalbėtų.

  Pratybos "Geležinis vilkas" yra tarptautinės pratybos, kuriomis siekiama įvertinti kiekvienos NATO Priešakinių pajėgų kovinės grupės rotaciją bei vieno iš brigadai pavaldžių Lietuvos batalionų pasirengimą planuoti ir vykdyti karines operacijas.

  Dvi savaites vyksiančios pratybos apims ne tik karines vietoves, Gaižiūnų ir Generolo Silvestro Žukausko poligonus, bet ir civilines teritorijas bei jų apylinkes. Numatomas karinės technikos kolonų judėjimas viešo naudojimo keliuose bei apgyvendintose vietovėse.

  Pranešama, kad Lietuvos keliais įvairias laikotarpiais judės apie 1000 vienetų įvairios karinės technikos: tankai, pėstininkų kovos mašinos, šarvuočiai, artilerijos pabūklai, aprūpinimo bei administracinės paskirties transportas. Gyventojų maloniai prašoma būti dėmesingiems ir kantriems.

  Kaip anksčiau rašė laikraštis "Focus", šiais metais Vokietija iš viso siųs 12 tūkstančių karių į NATO karines pratybas, tai tris kartus daugiau nei pernai. Rytinėse ir šiaurinėse NATO teritorijose vyks Karinės pratybos "Saber Strike" ("Kardo kirtis"), "Flaming Thunder" ("Ugninis griausmas") ir "Iron Wolf" ("Geležinis vilkas"). Pratyboms iš Vokietijos biudžeto  skirta 90 milijonų eurų.

  Dar šia tema

  Estijos kariuomenė nuslėpė neatvykusių į pratybas rezervistų skaičių
  Ekspertas: pratybose "Anakonda-2018" Baltijos šalys ruošiasi pulti
  Vilniuje vyksta karių savanorių pratybos
  JAV nenori Lenkijoje dislokuoti bazės "Fort Trump"
  Tegai:
  anglų kalba, kariai
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos