22:43 2020 Liepos 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1276
 • RUB80.2104
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  58

  Tyrinėtojai nustatė, kad kai kurios Rytų Antarktidos sritys yra susijusios su senovės Gondvanos kontinentu, kurį prieš 750-540 milijonų metų sudarė Afrika, Indija, Australija ir Pietų Amerika

  VILNIUS, lapkričio 17 — Sputnik. Tarptautinė geofizikų grupė po Antarktidos ledu aptiko senovės žemyno pėdsakų, praneša "Live Science".

  Mokslininkai padarė trimatį Žemės litosferos žemėlapį, palyginę Europos kosmoso agentūros "GOCE" palydovo duomenis, kuris rinko informaciją apie Žemės gravitacinį lauką nuo 2003 iki 2013 metų, ir informaciją iš kitų zondų. Tokiu būdu jiems pavyko apšviesti "aklą zoną", kokia ilgą laiką buvo laikoma Antarktida.

  "Tai, ką mes matome, perkelia mus į Gondvanos superkontinento suirimo laikus ir parodo Antarktidos ryšį su aplinkiniais žemynais", — pažymėjo pagrindinis tyrimo autorius, Kylio universiteto geofizikas Jorgas Ebingas.

  Tyrinėtojai nustatė, kad kai kurios Rytų Antarktidos sritys yra susijusios su senovės Gondvanos kontinentu, kurį sudarė Afrika, Indija, Australija ir Pietų Amerika. Gondvana susiformavo prekambro periodo pabaigoje (prieš 750-540 milijonų metų) ir suiro prieš 180 milijonų metų.

  Taip pat pažymima, kad Vakarų Antarktidoje Žemės pluta yra daug plonesnė nei Rytų.

  Dar šia tema

  Ekologai apskaičiavo žmogaus įtaką Pasaulio vandenynui
  Mokslininkai pademonstravo, kaip "dainuoja" Antarkties ledynai
  Poliarininkai parodė, kas atsitiko su lakštiniais 60 laipsnių šaltyje
  Tegai:
  Antarktida, mokslininkai, Antarktika

  Svarbiausios temos