00:54 2020 Rugpjūčio 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.1817
 • RUB86.9753
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  62

  Niekas iš deputatų nekreipė dėmesio į šį faktą; posėdį vienu metu transliavo keli Ukrainos televizijos kanalai

  VILNIUS, lapkričio 21 — Sputnik. Ukrainos Aukščiausiosios Rados Laikinosios tyrimo komisijos posėdžio, skirto faktams apie vagystę šalies Ginkluotosiose pajėgose patikrinti, metu buvo naudojama skaidrė su Ukrainos žemėlapiu, kuriame nėra Krymo, praneša RIA Novosti Krymas.

  Krymas, archyvinė nuotrauka.
  © Sputnik / Владимир Сергеев

  Deputatai, dalyvavę diskusijoje, nekreipė dėmesio į šį faktą ir tęsė posėdį.

  Jį transliavo keli Ukrainos televizijos kanalai.

  Lapkričio pradžioje Ukrainos nacionalinės televizijos ir radijo taryba paskyrė neplanuotą televizijos kanalo "NewsOne", kuris tiesioginiame eteryje parodė šalies žemėlapį be Krymo, patikrinimą.

  Reguliavimo institucija teigia, kad televizijos kanalo veiksmai galimai pažeidžia iš karto kelis Televizijos ir radijo transliacijos bei Informacijos įstatymų straipsnius.

  Anksčiau Ukrainoje ne kartą kilo skandalų dėl žemėlapių, kuriuose Krymas pažymėtas kaip Rusijos teritorija.

  Vasarą "Bloomberg" paviešino žemėlapį su "niekieno" pusiasaliu, pažymėtu "neutralia" spalva. Sukritikuota Ukrainos ambasados ​​agentūra pašalino publikaciją.

  Krymas tapo Rusijos regionu po referendumo, įvykusio ten 2014 metų kovą, kuriame 96,77 proc. Krymo rinkėjų ir 95,6 proc. Sevastopolio gyventojų pritarė prisijungimui prie Rusijos. Krymo valdžios institucijos surengė referendumą po valstybinio perversmo Ukrainoje 2014 metų vasarį.

  Ukraina vis dar laiko Krymą savo, bet laikinai okupuota teritorija. Rusijos vadovybė ne kartą pareiškė, kad Krymo gyventojai demokratiniu būdu, visiškai laikydamiesi tarptautinės teisės ir JT Chartijos, balsavo už suvienijimą su Rusija. Pasak Rusijos prezidento, Krymo klausimas yra "visiškai uždarytas".

  Dar šia tema

  Baltijos šalių delegacija pirmą kartą aplankys Krymą
  Ukraina pasipiktino žemėlapiu vokiečių kalba su Rusijos Krymu
  "Bloomberg" pašalino iš interneto svetainės Ukrainos žemėlapį be Krymo
  Tegai:
  Krymas, Ukrainos Aukščiausioji Rada, Ukraina

  Svarbiausios temos