13:07 2020 Rugsėjo 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1634
 • RUB90.4050
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  103

  Medžiaga yra labai toksiška žmonėms, greitai patenka į kraują, o degdama išskiria ypač toksiškus garus

  VILNIUS, lapkričio 21 — Sputnik. Tarptautinė koalicija iš oro apšaudė Hadžino miestą, esantį Sirijos Deir ez Zoro provincijos rytuose, panaudodama baltąjį fosforą, praneša RIA Novosti su nuoroda į valstybinį televizijos kanalą "Ikhbariya".

  Pranešama, kad yra žuvusiųjų ir nukentėjusiųjų, tačiau jų skaičius dar nenustatytas.

  Šaudmenų su baltuoju fosforu panaudojimas apgyvendintose vietovėse ar šalia jų yra draudžiamas pagal tarptautinius susitarimus. Medžiaga yra labai toksiška, žmogui mirtina dozė — vos 0,05-0,15 gramo. Be to, degdamas baltasis fosforas išskiria toksiškus garus, o taip pat gerai tirpsta skysčiuose ir, patekęs į žmogaus kūną, greitai absorbuojamas.

  JAV vadovaujama koalicija reguliariai apšaudo iš oro Hadžino miestą ir aplinkinius kaimus Deir ez Zoro provincijoje, kai kada panaudodama sviedinius su fosforu. Remiantis vietos žiniasklaidos duomenimis, yra aukų tarp civilių gyventojų.

  Pentagonas atsisakė įvardyti šaudmenų, kurie naudojami Sirijoje, rūšis, tačiau teigė, kad jie neva atitinka tarptautinius standartus.

  Sirijos valdžia ne kartą ragino JT imtis priemonių prieš kaltus ir sustabdyti nelegalų koalicijos buvimą Sirijos teritorijoje.

  Dar šia tema

  Sirijoje teroristai pagrobė cheminį ginklą ir nužudė "Baltųjų šalmų" aktyvistus
  Džonas Keris atsisakė savo žodžių apie cheminio ginklo sunaikinimą Sirijoje
  Rusijos gynybos ministerija parodė S-300 kompleksų pristatymo į Siriją kadrus
  Tegai:
  JAV, Sirija

  Svarbiausios temos