14:17 2020 Rugsėjo 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1634
 • RUB90.4050
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  46

  Amerikiečiai neigia, kad panaudojo baltąjį fosforą, su tokiu pačiu užsispyrimu, su kuriuo anksčiau teigė, kad neva Sirijos vyriausybė taiko cheminį ginklą Dūmoje, pareiške oficiali Rusijos URM atstovė Marija Zacharova

  VILNIUS, lapkričio 22 — Sputnik. JAV ir toliau neigia, kad naudoja sviedinius su baltuoju fosforu, kai bombarduoja Sirijos rajonus į rytus nuo Eufrato, pareiškė oficiali Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova, praneša RIA Novosti.

  Anksčiau Sirijos valstybinė televizija pranešė apie žuvusius ir sužeistus civilius gyventojus Hadžino mieste, esančiame Sirijos Deir ez Zoro provincijoje, dėl oro atakų, kurias įvykdė JAV vadovaujama tarptautinė koalicija, panaudodama baltąjį fosforą.

  Šaudmenų su baltuoju fosforu panaudojimas apgyvendintose vietovėse ar šalia jų yra draudžiamas pagal tarptautinius susitarimus. Medžiaga yra labai toksiška, žmogui mirtina dozė — vos 0,05-0,15 gramo. Be to, degdamas baltasis fosforas išskiria toksiškus garus, o taip pat gerai tirpsta skysčiuose ir, patekęs į žmogaus kūną, greitai absorbuojamas.

  "Sirijos žiniasklaidos duomenimis, koalicijos aviacija ir vėl šiose atakose panaudojo sviedinius su baltuoju fosforu. Amerikiečiai ir toliau neigia tai su tokiu pačiu užsispyrimu, su kuriuo balandžio mėnesį teigė apie neva Sirijos vyriausybės taikomą cheminį ginklą Dūmoje", — pasakė Zacharova spaudos konferencijoje.

  JAV vadovaujama tarptautinė koalicija reguliariai apšaudo iš oro Hadžino miestą ir aplinkinius kaimus Deir ez Zoro provincijoje. Sirijos žiniasklaida ne kartą pranešė apie aukas tarp civilių gyventojų ir baltojo fosforo panaudojimą koalicijos atakų iš oro metu.

  Sirijos valdžia ne kartą ragino JT imtis priemonių prieš kaltus ir sustabdyti nelegalų koalicijos buvimą Sirijos teritorijoje. Pentagono atstovė tada pareiškė, kad JAV koalicija neatskleidžia informacijos apie tai, kokie šaudmenys naudojami Sirijoje, tačiau jie atitinka tarptautinius standartus.

  Dar šia tema

  Rusijos gynybos ministerija parodė S-300 kompleksų pristatymo į Siriją kadrus
  Džonas Keris atsisakė savo žodžių apie cheminio ginklo sunaikinimą Sirijoje
  Sirijoje teroristai pagrobė cheminį ginklą ir nužudė "Baltųjų šalmų" aktyvistus
  Sirai, dėkodami Asadui už išlaisvinimą nuo IV*, pakėlė jį ant pečių
  Tegai:
  JAV, Sirija, Rusija

  Svarbiausios temos