04:44 2020 Rugpjūčio 15
Tiesioginis eteris
 • USD1.1813
 • RUB86.5850
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Buvusio GRU pulkininko Skripalio nunuodijimas Didžiojoje Britanijoje (110)
  57

  Vaizdo įrašuose galima pamatyti, kaip įtariamieji eina per miestą; be to, britų policija paskelbė butelio, kuriame tariamai buvo laikoma nuodinga medžiaga, nuotraukas

  VILNIUS, lapkričio 23 — Sputnik. Londono policija paskelbė naujus vaizdo įrašus su rusais Aleksandru Petrovu ir Ruslanu Baširovu, kurie įtariami buvusio GRU pulkininko Sergejaus Skripalio ir jo dukros Julijos apnuodijimu.

  Naują informaciją skelbia Skotland Jardas savo tinklalapyje.

  Be vaizdo įrašų, policija taip pat paskelbė butelio, kuriame tariamai buvo nuodingos medžiagos, nuotraukas.

  Pirmame vaizdo įraše užfiksuotas įtariamųjų atvykimas į geležinkelio stotį Solsberyje kovo 4 dieną, 11:48.

  Solsberio geležinkelio stotis

  Antrame įraše galima pamatyti, kaip vyrai po dešimties minučių kerta degalinę Wilton Road, kuri yra netoli nuo Skripalių namo.

  Gatvė Solsberyje

  Trečiajame vaizdo įraše įtariamieji eina per Fisherton-street tiltą apie 13 valandą, o po to grįžta į Solsberio geležinkelio stotį.

  Fisherton-street tiltas

  Policija taip pat ragina visus, kurie kovo 2-4 dienomis galėjo matyti ar pačius įtariamuosius, ar Nina Ricci kvepalų butelį arba dėžutę, pranešti apie tai tyrėjams.

  Rusijos reakcija

  Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova pakomentavo naujas Londono publikacijas savo Facebook puslapyje.

  Užsienio reikalų ministerijos atstovė ironiškai pažymėjo, kad jau pažiūrėjo "tris trumpus dokumentinius filmus apie Solsberio infrastruktūrą" ir dvi "nesudėtingų plastikinių gaminių" nuotraukas.

  "Aš jau nekeliu retorinių klausimų. Aš tvirtinu — taip primityviai ponios Mei Vyriausybė sprendžia "Brexit" klausimus ir diskusiją apie savo atsistatydinimą", — sakė Zacharova.

  Skripalių byla

  Kovo 4 dieną Solsberyje buvo apnuodytas buvęs GRU karininkas Sergejus Skripalis ir jo dukra Julija. Šis incidentas sukėlė  tarptautinį skandalą. Londonas tvirtina, kad prie šio incidento prisidėjo Rusija, tačiau Maskva kategoriškai tai neigia.

  Marija Zacharova, archyvinė nuotrauka.
  © Sputnik / Александр Гальперин

  Rusija ne kartą siūlė atlikti bendrą incidento tyrimą, tačiau Londonas ignoravo šią iniciatyvą ir neleido susitikti su Skripaliais. Be to, Užsienio reikalų ministerija prigavo britų premjerę Teresą Mei meluojant. Ji teigė, kad nuodai buvo pagaminti Rusijoje, tačiau Porton Dauno laboratorijoje tai buvo paneigta.

  Vėliau Londonas paskelbė "dviejų įtariamųjų Skripalių apnuodijimu" nuotraukas, teigdamas, kad tai du GRU pareigūnai — Aleksandras Petrovas ir Ruslanas Boširovas. Po to vyrai davė interviu Margaritai Simonian ir papasakojo apie savo veiklą bei apie tai, ką jie darė Britanijoje kovo pradžioje.

  Taip pat Liuksemburge vykusiame susitikime užsienio reikalų ministrai aptarė Rusijai priskirtų "kibernetinių išpuolių prieš Cheminio ginklo draudimo organizciją" padarinius ir surengė derybas su šešių Rytų partnerystės šalių (Armėnijos, Azerbaidžano, Baltarusijos, Gruzijos, Moldovos ir Ukrainos) atstovais.

  Temos:
  Buvusio GRU pulkininko Skripalio nunuodijimas Didžiojoje Britanijoje (110)

  Dar šia tema

  "Įtariamieji" Skripalių byloje davė interviu Margaritai Simonian
  Zacharova atsakė į "Bellingcat" duomenų apie Petrovą ir Boširovą paviešinimą
  Skripalio dukterėčia nori susitikti su Boširovu ir Petrovu
  Tegai:
  "Skripalių byla", Londonas, Ruslanas Boširovas, Aleksandras Petrovas

  Svarbiausios temos