13:19 2020 Rugsėjo 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1634
 • RUB90.4050
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  40

  Remiantis preliminariais duomenimis, dėl atakos daugiau kaip 70 žmonių kreipėsi medicininės pagalbos

  VILNIUS, lapkričio 25 – Sputnik. Teroristai Sirijos Alepo mieste panaudojo sviedinius, kurių sudėtyje yra chloro, praneša RIA Novosti su nuoroda į Sirijos agentūrą "SANA".

  Buvo apšaudytas gyvenamasis al-Halidija rajonas. Valstybinis televizijos kanalas taip pat pranešė, kad kovotojai atakavo az-Zahra rajoną ir Nilo gatvę.

  Remiantis naujausiais duomenimis, medicininės pagalbos kreipėsi 73 civiliai gyventojai, įskaitant keturis vaikus.

  "Visiems hospitalizuotiems žmonėms sunku kvėpuoti ir ašaroja akys. Medicinoje tai vadinama alergija dujoms", – paaiškino ligoninės priėmimo skyriaus gydytojas Šervanas Šecho.

  Gubernatorius Huseinas Dijabas pareiškė, kad šis išpuolis patvirtina, jog teroristai turi cheminio ginklo atsargų.

  Vyriausybės kariuomenė įvykdė atsakomuosius smūgius į kovotojų pozicijas, teroristai patyrė didelių nuostolių, pranešė Sirijos karinis šaltinis.

  Anksčiau žiniasklaida pranešė, kad JAV vadovaujama koalicija apšaudė iš oro Hadžino miestą, esantį Sirijos Deir ez Zoro provincijos rytuose, panaudojusios baltąjį fosforą. Yra žuvusiųjų ir nukentėjusiųjų, tačiau tikslus jų skaičius nežinomas.

  Oficiali Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova
  © Sputnik / Рамиль Ситдиков

  Šaudmenų su baltuoju fosforu panaudojimas apgyvendintose vietovėse ar šalia jų yra draudžiamas pagal tarptautinius susitarimus. Medžiaga yra labai toksiška, žmogui mirtina dozė — vos 0,05-0,15 gramo. Be to, degdamas baltasis fosforas išskiria toksiškus garus, o taip pat gerai tirpsta skysčiuose ir, patekęs į žmogaus kūną, greitai absorbuojamas.

  Tuo tarpu Pentagonas neigia sviedinių su baltuoju fosforu panaudojimą Sirijoje ir neatskleidžia, kokie šaudmenys yra naudojami ir ar jie atitinka tarptautinius standartus.

  Spalio mėnesį Rusijos gynybos ministerija apkaltino Vakarų šalis neatsakingais veiksmais, dėl kurių nuodingosios medžiagos pateko į teroristų rankas. Ministerija taip pat paragino sustabdyti provokacijas Sirijoje.

  Sirija prieš ir po karo veiksmų pradžios
  © Sputnik /
  Sirija prieš ir po karo veiksmų pradžios

  Dar šia tema

  Sirai, dėkodami Asadui už išlaisvinimą nuo IV*, pakėlė jį ant pečių
  Sirijoje teroristai pagrobė cheminį ginklą ir nužudė "Baltųjų šalmų" aktyvistus
  Džonas Keris atsisakė savo žodžių apie cheminio ginklo sunaikinimą Sirijoje
  Rusijos gynybos ministerija parodė S-300 kompleksų pristatymo į Siriją kadrus
  Tegai:
  cheminis ginklas, Sirija

  Svarbiausios temos