19:32 2019 Kovo 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1358
 • RUB73.1062
  Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė

  Lietuvos prezidentė papasakojo apie galimus scenarijus po "Brexit"

  © Photo: Lietuvos Prezidento kanceliarija/Robertas Dačkus
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  3401

  Dalia Grybauskaitė atvyko į Briuselį, kur įvyks neeilinis ES šalių aukščiausiojo lygio susitikimas, kuriame planuojama patvirtinti dokumentą dėl "Brexit" sąlygų

  VILNIUS, lapkričio 25 – Sputnik. Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė, kad Europos Sąjungos valstybių neeiliniame viršūnių susitikime planuojama patvirtinti susitarimą dėl Didžiosios Britanijos pasitraukimo iš ES, praneša RIA Novosti.

  "Mes ketiname susitarti dėl atskyrimo, o tada Didžioji Britanija nuspręs, ką toliau daryti", – prieš posėdį žurnalistams pasakė Lietuvos vadovė.

  Sekmadienį Grybauskaitė atvyko į Briuselį, į neeilinį ES valstybių narių vadovų susitikimą, kuriame bus peržiūrėtas "Brexit" susitarimo projektas.

  Lietuvos prezidentė taip pat neatmeta galimybės, kad, jei Britanijos parlamentas nepatvirtins sandorio, gali būti keli scenarijai, įskaitant ir naują referendumą.

  "Gali įvykti visko, yra bent keletas galimų scenarijų, bet tai bus britų pasirinkimas. Tai gali būti pakartotinis balsavimas, nauji rinkimai, tai gali būti naujos derybos", – sakė Grybauskaitė.

  Penktadienį Europos Sąjunga ir Didžioji Britanija susitarė dėl politinės deklaracijos, susijusios su būsimais valstybių santykiais po "Brexit".

  Didžioji Britanija pasitrauks iš Europos Sąjungos 2019 metų kovo 29 dieną. Tačiau Londonas ir Briuselis iki šiol nepasiekė susitarimo, ir jei šalys vis dėlto nesusitars, Britanija paliks ES be sandorio. Pasak ekspertų, ateityje tai gali sukelti rimtų ekonominių pasekmių.

  Dar šia tema

  Mei nemato alternatyvų savo "Brexit" planui
  "Brexit" susitarimą apsunkina Gibraltaro klausimas
  Grybauskaitė dalyvaus neeilinėje Europos Vadovų Taryboje dėl "Brexit"
  Tegai:
  Lietuva, Brexit, Briuselis, Dalia Grybauskaitė

  Svarbiausios temos