19:14 2020 Sausio 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.1001
 • RUB68.9755
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  206

  Ukrainos valdžia dėl nesutarimų su Rusija Azovo jūroje parengė kariuomenę koviniams veiksmams

  VILNIUS, lapkričio 26 — Sputnik. Ukrainos armija parengta koviniams veiksmams, praneša RIA Novosti su nuoroda į šalies Gynybos ministeriją.

  Pranešime teigiama, kad atitinkamas įsakymas buvo priimtas, remiantis Ukrainos nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos sprendimu dėl karo padėties įvedimo. Be to, Ukrainos saugumo tarnyba (SBU) taip pat parengta koviniams veiksmams.

  "Sustiprintos kontržvalgybinės priemonės, siekiant užkirsti kelią kitoms Rusijos specialiųjų tarnybų provokacijoms Ukrainos teritorijoje ir padėties destabilizacijai šalies viduje", — teigiama SBU pranešime.

  Ukrainos karinio jūrų laivyno provokacija

  FSB pasienio tarnyba Kryme anksčiau pareiškė, kad trys Ukrainos karinio jūrų laivyno laivai, pažeidę JT jūrų teisės konvencijos 19 ir 21 straipsnius, kirto Rusijos valstybės sieną, pateko į laikinai uždarus Rusijos teritorinius vandenis ir juda iš Juodosios jūros į Kerčės sąsiaurį.

  Ukrainos karinio jūrų laivyno laivai kirto Rusijos sieną, nuotrauka iš įvykio vietos
  © Photo : Пресс-служба пограничного управления ФСБ РФ по Республике Крым

  Buvo nuspręsta panaudoti ginklus. Visi trys laivai buvo sulaikyti 44 laipsnių šiaurės platumos ir 23 laipsnių rytų ilgumos koordinatėse, apie 20 kilometrų nuo Rusijos pakrantės ir 50 kilometrų į pietvakarius nuo įprasto laivų kelio išilgai Kerčės sąsiaurio, po Krymo tiltu.

  Per incidentą trys Ukrainos kariuomenės kariai buvo nesunkiai sužeisti. Jiems buvo suteikta medicininė pagalba, nėra jokios grėsmės gyvybei.

  Rusija iškėlė baudžiamąją bylą dėl valstybės sienos pažeidimo ir paprašė skubiai surengti JT Saugumo Tarybos posėdį dėl padėties Azovo jūroje.

  Ukraina teigia, kad informavo Rusiją apie planus pasiųsti savo laivus į Mariupolį.

  © Ruptly .
  Situacija Kerčės sąsiauryje

  Dar šia tema

  Valstybės Dūma atsakė į Lietuvos raginimą taikyti sankcijas Rusijos uostams
  Maskva paskelbė apie galimybę nebeprileisti Ukrainos laivų prie Azovo jūros
  Tegai:
  Azovo jūra, Rusija, Ukraina

  Svarbiausios temos