13:05 2019 Kovo 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1302
 • RUB72.7425
  Sulaikytias Ukrainos laivas Nikopol, archyvinė nuotrauka.

  Lvove, priešais Rusijos konsulatą, mitingo dalyviai uždegė padangas

  © Sputnik / Алексей Мальгавко
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  30 0 0

  Mitingo dalyviai protestavo prieš Maskvos veiksmus incidento metu Juodojoje jūroje ir išreiškė paramą pažeidusiems Rusijos sieną Ukrainos jūreiviams

  VILNIUS, lapkričio 26 — Sputnik. Lvove, priešais Rusijos konsulatą, mitingo dalyviai uždegė padangas, praneša naujienų agentūra UNN.

  Mitingo dalyviai protestavo prieš Maskvos veiksmus incidento metu Juodojoje jūroje ir išreiškė paramą pažeidusiems Rusijos sieną Ukrainos jūreiviams.

  Активисты во Львове зажгли шины под консульством РФ
  Lvove mitingo dalyviai dalyviai priešais Rusijos konsulatą uždegė padangas.

  Panaši akcija įvyko sekmadienį ir priešais Rusijos ambasadą Kijeve ir Charkove. Protestuotojai į diplomatinę atstovybę mėtė fejerverkus, dūmų bombas, bandė deginti padangas.

  Ukrainos karinio jūrų laivyno provokacija

  Vakar ryte Ukrainos karinio jūrų laivyno laivai "Berdiansk", "Nikopol" ir "Jana Kapu", pažeidę JT jūrų teisės konvencijos 19 ir 21 straipsnius, kirto Rusijos valstybės sieną. Laivai įplaukė į laikinai uždarytą Rusijos teritorinių vandenų zoną ir kelias valandas atliko pavojingus manevrus, nereaguodami į Rusijos laivų ir juos lydinčių katerių reikalavimus.

  Ukrainos karinio jūrų laivyno laivai kirto Rusijos sieną, nuotrauka iš įvykio vietos
  © Photo : Пресс-служба пограничного управления ФСБ РФ по Республике Крым

  Buvo nuspręsta panaudoti ginklus. Visi trys laivai buvo sulaikyti apie 20 kilometrų nuo Rusijos pakrantės ir 50 kilometrų į pietvakarius nuo įprasto laivų kelio iš Kerčės sąsiaurio prie Krymo tilto.

  Per incidentą trys Ukrainos kariai buvo nesunkiai sužeisti. Jiems buvo suteikta medicininė pagalba, pavojaus gyvybei nėra.

  Rusija pradėjo baudžiamąją bylą dėl valstybės sienos pažeidimo ir paprašė skubiai surengti JT Saugumo Tarybos posėdį dėl padėties Azovo jūroje. Preliminarus susitikimas numatytas pirmadienį, 11:00 (18:00 Lietuvos laiku).

  Ukrainos nacionalinio saugumo ir gynybos taryba šalyje įvedė karo padėtį, sprendimą turi patvirtinti Aukščiausioji Rada.

  Dar šia tema

  Ukraina paskelbė karo padėtį
  Tegai:
  laivai, Rusija, Ukraina, Juodoji jūra

  Svarbiausios temos