02:46 2019 Spalio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1130
 • RUB70.9699
  Laivas Stereguščij, archyvinė nuotrauka

  JAV žiniasklaida įvertino Rusijos ginklą, skirtą povandeniniams laivams naikinti

  © Sputnik / Алексей Даничев
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  13310

  Amerikos žiniasklaida išanalizavo Rusijos priešlaivinius ir prieštorpedinius kompleksus, kurie, anot straipsnio autorių, neturi analogų pasaulyje

  VILNIUS, lapkričio 26 — Sputnik. Amerikos žurnalas "National Interest" įvertino naujausias Rusijos kovos su povandeniniais laivais sistemas "Paket", rašo RIA Novosti.

  Leidinys komplekso pavadinimą išvertė kaip "rinkinys" ir paaiškino, kad visi jo komponentai yra sukurti taip, kad juos būtų galima modifikuoti, visiškai nepakeičiant sistemos.

  "Paket" sudėtyje yra hidroakustinė stotis, hidrolokatoriai taikiniams aptikti, taip pat paleidimo priemonė, aprūpinta priešlaivinėmis ir prieštorpedinėmis torpedomis su šiluminėmis savaiminio taikymo galvutėmis, kurios yra beveik vienodo dydžio, todėl lengvai reguliuojamas jų skaičius. Jų veikimo nuotolis yra atitinkamai dešimt tūkstančių ir 800 metrų.

  Leidinys pabrėžia, kad "Paket" universalumas ir puolimo bei gynybos galimybės daro jį unikalų — pasaulyje nėra analogų, galinčių apjungti priešlaivinę ir prieštorpedinę apsaugą. Artimiausios yra Amerikos sistema, skirta paviršinių laivų apsaugai nuo torpedų (SSTD), kurioje taip pat naudojami akustiniai jutikliai, ir Indijos prieštorpedinė sistema "Mareech", tačiau abu kompleksai nenumato apsaugos nuo povandeninių laivų.

  Pasak straipsnio autorių, "Paket" jau yra įrengti penkiuose laivuose "Stereguščij", o vėliau jie gali patekti į kitus aštuonis šios klasės laivus. Ateityje Rusija gali pradėti eksportuoti šiuos kompleksus.

  Dar šia tema

  Amerikos žiniasklaida papasakojo apie "dievišką" Rusijos ginklą
  "National Interest": JAV nori savo teritorijoje gaminti Rusijos ginklų kopijas
  "The National Interest" pripažino Rusijos automatą vienu iš geriausių pasaulyje
  Pentagonas padarė didžiausią XXI amžiuje šaudmenų tiekimą į Europą
  Tegai:
  povandeninis laivas, raketos, Rusija, apsiginklavimas

  Svarbiausios temos