19:15 2019 Liepos 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.1269
 • RUB70.5998
  Президент Украины Петр Порошенко

  Porošenko pasirašė nutarimą dėl karo padėties įvedimo

  © Photo : Пресс-служба президента Украины
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Ukrainos provokacija Kerčės sąsiauryje (56)
  9601

  Karo padėtis Ukrainoje galios nuo lapkričio 26 iki 2019 metų sausio 26 dienos

  VILNIUS, lapkričio 26 — Sputnik. Ukrainos prezidento interneto svetainėje pranešama, kad Petro Porošenko pasirašė nutarimą dėl Nacionalinio saugumo tarybos sprendimo paskelbti karo padėtį šalyje, praneša RIA Novosti.

  Karo padėtis Ukrainoje galios nuo lapkričio 26 iki 2019 metų sausio 26 dienos. Nurodyta organizuoti dalinę mobilizaciją.

  Ukrainos saugumo tarnybai yra pavesta sustiprinti žvalgybos, kovos su terorizmu ir priešgaisrinį režimą, taip pat užtikrinti informacinį saugumą.

  Nacionalinė saugumo ir gynybos taryba įvedė karo padėtį šalyje po incidento, kai Ukrainos laivai pažeidė Rusijos sieną.

  Ukrainos karinio jūrų laivyno provokacija

  Vakar ryte Ukrainos karinio jūrų laivyno laivai "Berdiansk", "Nikopol" ir "Jana Kapu", pažeidę JT jūrų teisės konvencijos 19 ir 21 straipsnius, kirto Rusijos valstybės sieną. Laivai įplaukė į laikinai uždarytą Rusijos teritorinių vandenų zoną ir kelias valandas atliko pavojingus manevrus, nereaguodami į Rusijos laivų ir juos lydinčių katerių reikalavimus.

  Buvo nuspręsta panaudoti ginklus. Visi trys laivai buvo sulaikyti apie 20 kilometrų nuo Rusijos pakrantės ir 50 kilometrų į pietvakarius nuo įprasto laivų kelio iš Kerčės sąsiaurio prie Krymo tilto.

  Per incidentą trys Ukrainos kariai buvo nesunkiai sužeisti. Jiems buvo suteikta medicininė pagalba, pavojaus gyvybei nėra.

  Rusija pradėjo baudžiamąją bylą dėl valstybės sienos pažeidimo ir paprašė skubiai surengti JT Saugumo Tarybos posėdį dėl padėties Azovo jūroje. Preliminarus susitikimas numatytas pirmadienį, 11:00 (18:00 Lietuvos laiku).

  Ukrainos nacionalinio saugumo ir gynybos taryba šalyje įvedė karo padėtį, sprendimą turi patvirtinti Aukščiausioji Rada.

  © Ruptly .
  Situacija Kerčės sąsiauryje.
  Temos:
  Ukrainos provokacija Kerčės sąsiauryje (56)

  Dar šia tema

  Paskelbtas vaizdo įrašas apie Ukrainos laivų sulaikymą Kerčės sąsiauryje
  Tegai:
  Ukraina

  Svarbiausios temos