11:57 2021 Sausio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Astravo atominės elektrinės statybos (494)
  30

  Novosibirsko cheminių medžiagų koncentracijos gamykloje buvo sėkmingai atliktas kontrolinis branduolinio kuro partijos, skirtos Baltarusijos AE pirmojo reaktoriaus pradinei įkrovai, patikrinimas

  VILNIUS, lapkričio 27 — Sputnik. "Rosatom" pagamino pirmąją branduolinio kuro partiją Baltarusijos AE, kuri sėkmingai išlaikė kokybės kontrolę, praneša RIA Novosti su nuoroda į kuro įmonę "Rosatom TVEL".

  "Novosibirsko cheminių medžiagų koncentracijos gamykloje buvo sėkmingai atliktas kontrolinis branduolinio kuro partijos, skirtos Baltarusijos AE pirmojo reaktoriaus pradinei įkrovai, patikrinimas", — sakoma pranešime .

  "Novosibirsko cheminių medžiagų koncentracijos gamykla pagamino 180 kuro ruošinių, skirtų reaktoriui VVER-1200, iš kurių 163 vienetai yra skirti pradiniam reaktoriaus įkrovimui, o likusieji 17 vienetų bus skirti rezervui", — praneša kuro bendrovė.

  Pagal Rusijos projektą Astrave statoma Baltarusijos AE su dviem VVER-1200 reaktoriais, kurių bendras pajėgumas yra 2400 MW. Pirmajai atominei elektrinei Baltarusijoje pasirinktas Rusijos generacijos 3+ projektas, kuris visiškai atitinka tarptautinius standartus ir Tarptautinės atominės energijos agentūros (TATENA) saugos normas.

  Pirmosios jėgainės paleidimas planuojamas 2019 metais, antrosios — iki 2020 metų.

  Baltarusijos AE statoma šalia Astravo miesto, Gardino srityje, apie 50 kilometrų nuo Vilniaus, o tai kelia Lietuvai nepasitenkinimą. Nuo pat statybų pradžios Lietuvos valdžia reiškia pretenzijas projektui. Ji laiko AE statybas šalia Lietuvos sienos "grėsme nacionaliniam saugumui" ir visais būdais stengiasi išvengti energijos eksporto iš "nesaugios" elektrinės į Lietuvą.

  Savo ruožtu Minskas pabrėžia, kad Baltarusijos AE atitiks tarptautinius saugos reikalavimus, o visas Vilniaus pretenzijas laiko "politizuotomis".

  Temos:
  Astravo atominės elektrinės statybos (494)

  Dar šia tema

  Astravo AE statybos jau baigiamos
  "Avarija Astravo AE": Baltarusijoje įvyko pratybos dėl avarijos likvidavimo
  Atitrūkimas nuo realybės: Lietuva aukoja branduolinį saugumą dėl politikos
  TATENA paskelbė apie visišką avarinę parengtį Baltarusijos AE
  Tegai:
  branduolinis karas

  Svarbiausios temos