14:08 2020 Liepos 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.1290
 • RUB80.8888
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  107

  Vladimiro Putino atstovas spaudai pabrėžė, kad nepakankamai įvertinti tokių provokacijų reikšmę ir keliamą pavojų būtų klaidinga, o Rusijos prezidentui tai yra labai rimtas klausimas

  VILNIUS, lapkričio 27 — Sputnik. Karo padėties įvedimas kai kuriuose Ukrainos regionuose yra Kijevo vidaus reikalas, sakė prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas. Apie tai rašo naujienų agentūra RIA Novosti.

  "Tačiau pastarųjų įvykių fone, žinoma, toks žingsnis, kaip karo padėties įvedimas, yra nevienareikšmiškas", — pridūrė jis.

  Anot Peskovo, toks sprendimas gali dar labiau eskaluoti situaciją Donbase.

  Jis taip pat pažymėjo, kad netrukus Vladimiras Putinas paskelbs savo poziciją dėl situacijos, kai Ukrainos laivai pažeidė Rusijos sieną. Kaip pabrėžė prezidento atstovas spaudai, nepakankamai įvertinti tokių provokacijų reikšmę ir keliamą pavojų būtų klaidinga, o Rusijos prezidentui tai yra labai rimtas klausimas.

  Ukrainos provokacija

  Sekmadienio rytą Ukrainos karinio jūrų laivyno "Berdyansk", "Nikopolis" ir "Yany Kapu" laivai Kerčės sąsiauryje pažeidė Rusijos sieną. Laivų įgulos nereagavo į Rusijos sienos apsaugos pareigūnų teisinius reikalavimus, vykdė pavojingus manevrus, todėl laivai buvo sulaikyti.

  Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas pavadino incidentą "labai pavojinga provokacija, kurią reikia atidžiai ištirti".

  Užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas pažymėjo, kad Ukraina pažeidė tarptautinę teisę, ir pareiškė, kad Rusija užkirs kelią bet kokiam įsikišimui į jos suverenitetą ir saugumą.

  Karo padėtis

  Anksčiau Ukrainos valdžia patvirtino 30 dienų trukmės karo padėties įvedimą tam tikruose šalies regionuose po Ukrainos provokacijos Kerčės sąsiauryje.

  Prieš balsavimą Porošenko kreipėsi į tautą, nurodydamas, kad kyla grėsmė Ukrainai. Pasak jo, jis turi žvalgybos dokumentą, kuriame apibūdintos visos "priešo" pajėgos, tariamai išdėstytos keliolika kilometrų nuo sienos ir pasirengusios "nedelsiant įsiveržti į Ukrainos teritoriją".

  Anksčiau Ukrainos prezidentas pasirašė dekretą, kuriuo patvirtintas Nacionalinės saugumo ir gynybos tarybos sprendimas, priimtas pirmadienio vakarą, 60 dienų įtvirtinti karo padėtį šalyje.

  Vėliau Porošenko pasiūlė per pusę sumažinti karo padėties trukmę visoje šalyje, kad nebūtų sutrikdyti valstybės vadovo rinkimai. Naujas režimas įsigalios lapkričio 28 dieną, 09:00 valandą (Lietuvos laiku).

  Dar šia tema

  Porošenko pasirašė nutarimą dėl karo padėties įvedimo
  Lietuvos "vanagai" skatina Ukrainą kariauti su Rusija
  Seime – siūlymas įvesti sankcijas Rusijai dėl Kerčės sąsiauryje sulaikytų laivų
  Tegai:
  Rusija, provokacija, Vladimiras Putinas

  Svarbiausios temos