04:40 2020 Balandžio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.0956
 • RUB85.9486
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Ukrainos provokacija Kerčės sąsiauryje (58)
  113

  Pastaruoju metu padidėjo užsienio žvalgybos ir bepiločių orlaivių aktyvumas prie Rusijos sienų

  VILNIUS, lapkričio 28 — Sputnik. JAV karinio jūrų laivyno priešlaivinis lėktuvas "Boeing P-8A Poseidon" antradienį atliko žvalgybinį skrydį Kerčės sąsiaurio ir Krymo rajone.  Tai savo Twitter paskyroje patvirtino stebėsenos portalas "PlaneRadar".

  Numeriu 168848 pažymėtas lėktuvas yra 26-osio JAV karinio jūrų laivyno patrulių eskadros dalis. Jis 31 km ilgio atstumu skrido virš pusiasalio pakrantės.

  Tą pačią dieną, pasak "PlaneRadar", žvalgybinį skrydį šiame rajone atliko JAV karinių oro pajėgų strateginis dronas "RQ-4A Global Hawk", kuris taip pat stebėjo demarkacijos liniją Donbase.

  Sulaikytieji Ukrainos laivai, archyvinė nuotrauka
  © Photo : Пресс-служба пограничного управления ФСБ РФ по Республике Крым

  Pastaruoju metu suaktyvėjo užsienio žvalgybos ir bepiločių orlaivių veikla prie Rusijos sienų. Visų pirma, jie buvo pastebėti ir Krymo regione, ir Krasnodaro krašte, ir šalia vakarinių šalies sienų. Gynybos ministerija ne kartą ragino Vašingtoną atsisakyti tokių operacijų, tačiau Pentagonas atsisakė tai daryti.

  "Boeing P-8 Poseidon" — patrulinis priešlaivinis orlaivis, sukurtas aptikti ir sunaikinti priešo povandeninius laivus patruliavimo, žvalgymo, ir gelbėjimo operacijų metu.

  RQ-4 Global Hawk gali patruliuoti 30 valandų iš eilės 18 000 metrų aukštyje.

  Ukrainos karinio jūrų laivyno provokacija Kerčės sąsiauryje

  Lapkričio 25ieną. Ukrainos kariniai laivai "Berdiansk", "Nikopol" ir "Jany Kapu" kirto Rusijos valstybinę sieną ir tokiu būdu pažeidė JT jūrų teisės konvencijos 19 ir 21 straipsnius.

  Laivai atvyko į laikinai uždarytą Rusijos vandenų zoną ir keletą valandų atliko pavojingus manevrus, bei nesilaikė Rusijos sienos apsaugos pareigūnų reikalavimų.

  Visi trys laivai buvo sulaikyti apie 20 kilometrų atstumu nuo Rusijos pakrantės ir 50 kilometrų atstumu į pietvakarius nuo įprasto laivų išplaukimo iš Kerčės sąsiaurio po Krymo tiltu.

  Antradienį teismas suėmė 15 iš 24 Ukrainos jūreivių iš sulaikytų laivų.

  Temos:
  Ukrainos provokacija Kerčės sąsiauryje (58)

  Dar šia tema

  Kremlius pakomentavo karo padėties įvedimą Ukrainoje
  Paskelbtas Azovo jūroje sulaikytų Ukrainos jūreivių apklausos vaizdo įrašas
  Belgijos parlamentaras palaikė Rusijos veiksmus Kerčės sąsiauryje
  URM praneša, kaip keliauti į Ukrainą karo padėties metu
  Tegai:
  JAV žvalgyba, Krymas, Kerčės sąsiauris

  Svarbiausios temos