16:00 2020 Spalio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1852
 • RUB91.4095
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  28

  Artėjant Kalėdų atostogų sezonui dauguma Europos miestų virsta žiemos pasakos stebuklų šalimis, vienu tokių miestų Amerikos leidinys "New York Post" laiko Vilnių

  VILNIUS, lapkričio 28 — Sputnik. "New York Post" sudarė sąrašą Europos miestų, kuriuos verta aplankyti Kalėdų atostogų metu, jei norima ramiai pasitikti žiemos šventes.

  Kalėdų eglė 2017, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Андрей Богданов

  Tarp kitų Vokietijos, Danijos, Britanijos, Italijos, Prancūzijos bei Kroatijos miestų atsidūrė ir Vilnius. Sostinė straipsnyje pavadinta vienu labiausiai neįvertintų tarp turistinių krypčių miestu.

  Lietuvos sostinė siūlo baroko stiliaus architektūros ir viduramžių Senamiesčio šventę. Vilnius — miestas, kuriame sniegas užkloja gatves jau gruodį. Be to, pabrėžiama, kad mieste veikia ne viena, o net devynios Kalėdų mugės.

  "Katedros aikštėje surasite karšto vyno, pyragaičių ir kitų tradicinių patiekalų, taip pat daugybę dovanų ir šventinių dekoracijų Rotušės aikštėje", — rašoma straipsnyje.

  Straipsnio autoriai ypač siūlo aplankyti Tarptautinę Kalėdų labdaros mugę Rotušės aikštėje, vyksiančią gruodžio 1 dieną, kur bus galima įsigyti įvairių šventinių prekių iš viso pasaulio. Beje kviečia apsilankyti gruodžio 18-23 dienomis Dizaino skvere, kur galima atrasti išskirtinių Lietuvos menininkų darbų.

  Vilnius dažnai aprašomas užsienio žiniasklaidoje kaip geras miestas kelionėms po Europą. Praeitą kartą Vilnų paminėjo Britanijos "The Sun", kuris pavadino Lietuvos sotinę "hipsterių rojumi" ir idealiu miestu norintiems pasivaikščioti.

  Nuo liepos 1-osios Vilniuje renkama turisto rinkliava >>

  Šių metų trečiąjį ketvirtį Lietuvoje apsilankė 1,2 mln. turistų, rodo Statistikos departamento paskelbti apgyvendinimo paslaugų statistikos duomenys. Palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai, turistų skaičius išaugo 13,1 procentų. Turistų iš ES šalių apsistojo 391,3 tūkst., iš kitų šalių ― 229,3 tūkst. Vilniuje per pirmuosius devynis šių metų mėnesius apsilankė 925 tūkstančiai turistų, iš jų 86,6 tūkstančiai ― turistai iš Vokietijos. Į šalių, iš kurių į Vilnių atvyko daugiausia svečių, dešimtuką taip pat pateko Jungtinė Karalystė, Ukraina, JAV, Italija ir Ispanija.

  Dar šia tema

  Vilnius tapo viena karščiausių Europos kelionių krypčių
  Lietuviams bus išduodamos elektroninės vizos į Kaliningradą
  Tegai:
  turizmas, Vilnius

  Svarbiausios temos